11 turas. Lygoje – kaip ir gamtoje: vienur – vos vos „pakrapina“ įvarčiais, kitur - galingas škvalas

Ketverios vienuoliktojo turo savaitgalio rungtynės vyko pagal skirtingus scenarijus. Kaune ir Šiauliuose žiūrovams teko pamatyti nedaug įvarčių, o rungtynės vyko atkakliai – tiesa, to buvo galima laukti. Likusiuose dvejuose susitikimuose įvarčių buvo net 16 !  

Šeštadienis, 06.08, 14:00, Kaunas, NFA stadionas, 90 žiūrovų.

Kauno  „Hegelmann Litauen” – „Kupiškis“ 1:1 (1:1)

Įvarčiai: B.Olencevičius 13‘ – D.Kuzminas 36‘ (11m).

Pasibaigus rungtynėms Kaune abiejų komandų treneriai , ko gero , jautė prieštaringus jausmus. Taškas yra taškas, bet šeimininkai turbūt prieš rungtynes tikėjosi daugiau, o svečiai, daugiau nei kėlinį turėję vieno žaidėjo persvarą, ja pasinaudoti nesugebėjo. Kauniečiai gana greitai išsiveržė į priekį po gražaus Beno Olencevičiaus smūgio, bet padidinto persvaros nesugebėjo. Rezultatas tapo lygus svečiams realizavus 11 metrų, baudinį. Šeimininkų situacija pasunkėjo, kai Ainiaus Bareikio nesusivaldymas kainavo jam raudoną kortelę. Antroje rungtynių pusėje progų pasižymėti turėjo abi ekipos, žaidimo spartai ir kokybei įtakos turėjo ir karštas oras. Iškovoti taškai ekipoms leido kiek padidinti savąjį kraitį, nenusmukti turnyro lentelėje, bet pagrindinės kovos – dar prieš akis.

Įdomiausi rungtynių momentai:

http://pirmalyga.lt/naujiena/Hegelmann-ir-Kupiskis-pasidalino-po-taska-santrauka/1158

Trenerių mintys:

http://pirmalyga.lt/naujiena/EStrubo-Oras-danga-ir-trumpas-suolelis-neleido-laimeti/1156

http://pirmalyga.lt/naujiena/VMasaitis-Jauciames-labiau-du-taskus-prarade-nei-viena-laimeje/1157

Šeštadienis, 06.08, 17:00, Mažeikių miesto stadionas, 60 žiūrovų.

Mažeikių „Atmosfera” – Gargždų „Banga” 0:7 (0:5)

Įvarčiai: D.Norvilas 3‘, K.Gnedojus 16‘, D.Lukošius 30‘, Š.Skulskis 34‘, A.Bačanskis 36‘, V.Magdušauskas 53‘, A.Šveistrys 84‘.

Nors ir Mažeikių komanda galėjo tikėtis sunkių rungtynių prieš vienus iš pirmenybių lyderių, bet realybėje viskas susiklostė dar blogiau. Gargždų komanda pademonstravo ne tik savo pranašumą, bet ir „žudikišką instinktą“, pasiekusi kol kas rekordinį rezultatą pirmenybėse. Įdomu pažymėti, kad visus įvarčius pasiekė skirtingi žaidėjai, tuo tarsi pademonstruodami gargždiškių puolimo įvairiapusiškumą. Beje, dviems jauniems žaidėjams – V.Magdušauskui ir A.Šveistriui tai – pirmieji įvarčiai „Bangos“ sudėtyje. Gargždų komanda kyla kol kas į pirmą vietą, o Algimantas Bačanskis užkopė rezultatyviausių žaidėjų sąraše ant antro laiptelio greta Donato Koniko.

„Atmosferai“ po tokio „dušo“ turbūt reikia deguonies terapijos, bet lengvo gyvenimo Pirmoje lygoje niekas nežadėjo. Tokiu metu komandai praverstų ir didesnė žiūrovų parama – šįkart stadione žmonių buvo nedaug.  

Šeštadienis, 06.08, 18:00, Šiaulių miesto stadionas, 150 žiūrovų.

FA„Šiauliai“ – Kėdainių „Nevėžis” 0:1 (0:1)

Įvartis: M.Vasiliauskas 40‘.

Kėdainių „Nevėžis“ ir toliau persekioja lyderių duetą, neleisdamas pastariesiems atitrūkti. Įdomiose ir nelengvose rungtynėse Šiauliuose rezultatą lėmė epizodas pirmo kėlinio pabaigoje, kuomet Martynas Vasiliauskas gerą komandos draugo perdavimą pavertė įvarčiu, gražiai perkeldamas kamuolį per išbėgusį vartininką. Rungtynėse nestigo įdomių momentų, aštrių atakų, bet daugiau įvarčių pasiekti nepavyko nei vienos komandos žaidėjams. Kalbant apie personalijas- Kėdainių ekipoje dar vienas solidžias rungtynes sužaidė vartus ginantis Martynas Matijoška, atakoje vėl aktyvus buvo Evaldas Kugys , nors šį kartą aikštę paliko ir nepasižymėjęs. Kėdainiškiai tapo trečia lygos komanda, peržengusia dvidešimties surinktų taškų ribą, o sekančiame ture laukianti dvikova Kėdainiuose tarp „Nevėžio“ ir „Bangos“ gali būti viena iš lemiamų šiame lygos sezone.

„Šiauliai“ pralaimėjo, tačiau jų pademonstruotas žaidimas nebuvo labai blogas. Ir nors sekančiose rungtynėse šiauliškiai priims vienus iš lyderių – „Džiugą“, norisi tikėtis, jog greitu metu Saulės miesto atstovai savus žiūrovus pradžiugins ir pergalėmis.

Įdomiausi rungtynių epizodai:

https://www.facebook.com/siauliufa/videos/1041419632914832/  

Sekmadienis, 06.09, 16:00, Vilnius, Fabijoniškių gimnazijos stadionas, 150 žiūrovų.

 „Vilnius“ – Kretingos „Minija” 5:4 (2:1)

Įvarčiai: D.Surblys (į sav. vartus)20‘, P.Malinauskas 31‘ ir 82‘(11m), I.Kružikas 74‘, T.Gulbickis 90+3‘ – D.Surblys 14‘(11m), A.Solovjovas 55‘, Y.Traore 56‘, D.Navikas 60‘.

Sekmadienį Pirmoje lygoje vyko tik vienerios rungtynės, tačiau užtat– kokios! Devyni pelnyti įvarčiai, komandos, besikeičiančios pirmaujančių/ atsiliekančių vaidmenimis, 11 metrų baudiniai ir atomazga per arbitro pridėtą laiką. Neklydome prognozuodami, jog daug reikšmės turės žaidėjų charakteriai. Kai antro kėlinio pradžioje svečiai per 5 minutes pasižymėjo tris kartus ir atsiplėšė nuo šeimininkų dviem įvarčiais, nedaug kas iš vilniečių gerbėjų tikėjosi palankios rungtynių baigties. Visgi, „Vilnius“ rado savyje jėgų ne tik išlyginti rezultatą. Tomašas Golubickis įmušė turbūt vieną įsimintiniausių įvarčių savo karjeroje, o pergalė padėjo „Vilniui“ priartėti prie turnyrinės lentelės viduryje esančių komandų. Beje, Beje, situaciją, kai žaidėjas muša įvarčius ir į varžovų, ir į savus vartus jau galima pavadinti  „Surblio dubliu“. „Minijos“ kapitonas antrą kartą šiame sezone paliko aikštę, „nuskriaudęs“ vartininkus abejose aikštės pusėse. O apskritai, „Minijos“ sirgaliams ir žaidėjams rezultatas turėtų būti labai apmaudus, bet kretingiškių žaidimo gerėjimo tendencijas pavirtino ir šios rungtynės.