15 turas. Trečiadienis – tarpinio finišo diena.

Pirmoji lyga trečiadienį pasieks ekvatorių – bus sužaistas pirmasis turnyro ratas. Kaip jau tampa įprasta, paskutiniai rato susitikimai vyksta vieną dieną, o meteorologai neatmeta galimybės, kad galima sulaukti ir kritulių. Ką gi, šią sausringą vasarą būtų savotiška egzotika ar net pramoga – žiūrėti futbolą su lietsargiais ir apsirengus šilčiau.

Trečiadienis, 07.03, 18:00, Pakruojo miesto stadionas.

„Pakruojis” - „Vilnius“

Pirmo rato pabaiga „Pakruojui“ klostosi tiesiog tragiškai. 4 pralaimėjimai iš eilės stambiais rezultatais veikia ir psichologiškai. Šiek tiek pataisyti reikalus galėtų pergalė namuose prieš „Vilnių“, bet ją pasiekti gali būti sunku. Vilniečiai kaip tik įsižaidė rato gale ir, nors pralaimėjo praeito turo rungtynes, bet ir jose turėjo pakankamai galimybių pakeisti įvykių eigą. Toks pralaimėjimas neturėtų smarkiai „kirsti“ per komandos psichologiją. Kitas dalykas- rungtynės vyks ant natūralios vejos, kuri tikrai nebus idealios būklės. Tad komandos turės prisitaikyti prie aikštės, galbūt net koreguoti numatomą taktiką.

Trečiadienis, 07.03, 18:00, Mažeikių miesto stadionas.

Mažeikių „Atmosfera” - Vilniaus „Riteriai B”

„Atmosfera“ sunkiai brenda per pralaimėjimų liūną, tačiau paskutinėse rungtynėse ilgai laikėsi prieš „Vilniaus Vytį“. Šįkart į Mažeikius atvyks varžovas, santykinai esantis netoli mažeikiškių. Tiesa, atstumas taškais visgi – solidus. Bet kaip be pažiūrėsi – trečiadienio rungtynės yra viena iš realesnių galimybių papildyti „Atmosferai“ savo kuklų taškų aruodą. Nors „Riteriai B“ pastaruoju metu ir reguliariai renka taškus, o jei pralaimi, tai – atkaklioje kovoje, dauguma tų rungtynių vyko Trakų stadione. Svečiuose gi jų pasiekimai - labai net kuklūs (vienintelė pergalė pirmame ture prieš „Žalgiris B“). Detalė, be abejo, suteikianti vilties šeimininkams, kita vertus – papildoma paskata svečiams, norintiems įrodyti, kad ir išvykoje galima laimėti.  

Trečiadienis, 07.03, 18:00, Jonavos miesto stadionas.

„Jonava” - Kėdainių „Nevėžis”

Vienos įdomiausių turo rungtynių turėtų vykti Jonavoje. Savotiško Vidurio Lietuvos  (kai kas dar ironiškai pavadina „trąšų“) „derbio“ laukia tiek Kėdainių, tiek Jonavos futbolo gerbėjai. Nors tikėtina, kad rungtynės vyks pakankamai vėsiu ir darganotu oru, aikštėje turėtų būti karšta. Tuo labiau, kad komandos užima nežemas vietas lentelėje. Šeimininkų pergalė leistų jiems kiek priartėti prie „Nevėžio“ ir perspektyvoje pagalvoti galbūt apie kovą dėl medalių. Tačiau Kėdainių ekipa šiais metais žaidžia labai solidų futbolą ir juos įveikti pasiseka retam varžovui. „Nevėžio“ vyriausiasis treneris Vitalijus Stankevičius- gan dažnas svečias Jonavoje vykstančiose rungtynėse, tad šeimininkų ekipą pažįsta puikiai. Ar tai padės jo auklėtiniams pratęsti septynių nepralaimėtų susitikimų lygoje seriją ?!

Įdomu, kad abi komandos praeito turo rungtynes žaidė išvykose, Pietų Lietuvoje ir abi parsivežė namo po pergalę rezultatu 1:0. Labai gali būti, kad ir Jonavoje daug įvarčių nebus įmušta, vartininkai - vieni stipriausių šių ekipų grandžių.

Trečiadienis, 07.03, 18:30, Vilnius, LFF stadionas.

Vilniaus „Žalgiris B” - Telšių „Džiugas”

Telšių „Džiugas“ šiemet klumpa labai retai, tad trečiadienį į svečius pas „Žalgirio“ jaunimą atvažiuoja rimti egzaminatoriai. Ir griežti - klaidų gynyboje neatleis, o savo vartus bus užrakinę pakankamai rimtomis spynomis. Žodžiu, telšiškiai bus neabejotini šių rungtynių favoritai. Tiesa, įspūdingiausią žaidimą „Džiugas“ demonstruoja savame stadione, išvykose pergalės būna dažniausiai „darbinės“, minimaliais rezultatais, o kai kada ir pralaimima (pvz., Šiauliuose). Tad negalima sakyti, kad žalgiriečiai visiškai neturi šansų. Bet yra daug „jeigu“. Ir bene pats svarbiausias  - „jeigu nepraleis įvarčių“. Vilniaus ekipa vienintelėse rungtynėse (Alytuje) išlaikė savo vartus „sausus“, o bendra statistika negailestinga – 45 praleisti įvarčiai  per 14 rungtynių. Gal ir galima būtų vadovautis kažkada buvusia Brazilijos rinktinės filosofija  - „jūs įmuškite kiek galite, mes – kiek norėsime“, bet tikrai  ne rungtynėse su viena iš Pirmos lygos lyderių.

Trečiadienis, 07.03, 18:30, Šiaulių miesto stadionas.

FA„Šiauliai“ - „Vilniaus Vytis”

Vilniaus komanda Šiauliuose sužais savo paskutines rungtynes prieš vasarinę pertrauką. Ko gero, smagu būtų laimėti dar kartą ir pabaigti ratą trimis pergalėmis iš eilės. Turbūt nuo tokios dovanos neatsisakytų niekas. Bet statistika – dalykas sausas ir emocijoms nepasiduoda. O ji sako, kad „vyčių“ pergalių serijos šį sezoną trumpos, tarsi Bonifacijaus  atostogos. Be to, rungtyniauti teks su „Šiauliais“, esančiais viena vieta aukščiau ir visiškai nenorinčiais susikeisti vietomis. Šiauliečių treneris Renatas Vestartas ne veltui pažymėjo, kad abi komandos – sunkiai nuspėjamos. Optimizmo šeimininkams turėtų pridėti ir atsigaunančio Donato Koniko forma, ir į sudėtį grįžtantys žaidėjai, turėję praleisti paskutines rungtynes – R.Lekiatas. J.Petravičius. Šeimininkų pergalės atveju, pastariesiems atsivertų geros galimybės pakovoti dėl ketvirtosios vietos. O užkopus ten, galima pagalvoti ir apie aukštesnius tikslus ...

Trečiadienis, 07.03, 19:00, Gargždų miesto stadionas.

Gargždų „Banga” - Alytaus „Dainava”

Tolimi Alytaus „Dainavos“ stratego Kimo Ronningstado protėviai vikingai kažkada ne itin sėkmingai bandė ieškoti grobio žemaičių žemėse. Sutikę atkaklų pasipriešinimą, nusprendė ieškoti „lengvesnės duonos“ kitur, nes grumtis su užsispyrusiais ir kovingo būdo vietos gyventojais – menkas malonumas. Kaip sakoma, laikai keičiasi, bet charakteris lieka.

Šiais metais iš Gargždų visos Pirmos lygos  komandos parsiveža vienintelį dalyką – „riestainius“. O kai kurioms dar tenka dalia ir stipriai pasibloginti įmuštų – praleistų įvarčių santykį. Tokia perspektyva – ne itin smagi ir viliojanti. Bet dzūkai – žmonės iš prigimties optimistai ir į Gargždus važiuos turėtų važiuoti ne  pakeltomis rankomis. Abi komandos savo sudėtyse turi ryškių asmenybių.

„Dainavos“ atakos dažniausiai šį sezoną vyksta kolumbietiškais ritmais, tuo tarpu Gargždų sirgaliai neseniai plojo vienam įspūdingiausių lygos istorijoje solinių pasirodymų – „Algimanto Bačanskio šou“.

Gargždų „Bangos“ žaidimo mechanizmas šiemet beveik nestringa, komanda metodiškai ir nuosekliai žengia pirmyn, be didesnės įtampos kompensuodama net žaidėjų praradimus dėl traumų ar kitų priežasčių. Šiuo atžvilgiu svečiai – labiau pažeidžiami. Gera žinia alytiškiams – sutvirtėjusios „posto Nr.1“ pozicijos – Airidas Mickevičius jau pirmose rungtynėse įrodė savo sugebėjimus. Gargžduose jam darbo irgi turėtų netrūkti ...

Trečiadienis, 07.03, 19:30, Kretingos miesto stadionas.

Kretingos „Minija” - Kauno  „Hegelmann Litauen”

Kiek atsipūtusi Kretingos „Minija“ sulauks svečių iš Kauno. Po trijų pralaimėjimų , per kuriuos buvo praleista net 14 įvarčių, LFF taurės turnyro rungtynėse jau matėme kitokią „Miniją“. Gerokai pagadinę nervus A lygos „Kauno Žalgiriui“ , kretingiškiai buvo nelabai toli nuo sensacijos. Gana patikimai sužaista gynyboje, bet ar tai  - ne maloni išimtis, parodys susitikimas su kita Kauno komanda – gal ir mažesnio meistriškumo, bet motyvuota, ko gero, net labiau. Kauniečiai nepasimetė praeitame ture likę mažumoje ir pasiekė įspūdingą pergalę prieš „Žalgirį B“. Naujas veidas aikštės – D.Slambekovas pastebimai sustiprino „Hegelmann Litauen“ aikštės vidurio žaidėjų grandį ir jau įrašė savo pavardę į statistikos protokolus. Žodžiu, Kretingoje nusimato visai įdomus futbolo vakaras.