22 turas. Vienos serijos nutrūksta, užtat prasideda kitos.

Kaip ir laukta, 22-as turas atnešė nemažai įdomių įvykių ir emocijų. Kai kur jos virto aistrų protrūkiais, pasistumdymais, ir … raudonomis kortelėmis. Ką gi, tai galima suprasti – sezonas jau persirito per ekvatorių, taškai komandoms labai reikalingi ir dėl jų kovojama negailint nei varžovų, nei savęs…

Penktadienis, 08.30, 15:30, Vilnius, LFF stadionas, 60 žiūrovų.

„Vilniaus Vytis” - „Kupiškis” 2:0 (0:0).

Teisėjai: J.Butkus (Ukmergė), K.Duchnovič (Vilnius), E.Svietlikauskas (Ukmergė).

Įvarčiai: D.Malžinskas 49‘, M.Makutunovičius 85‘.

„Vilniaus Vytis“ ir toliau „nestabdo“. Penkta pergalė iš eilės leido vilniečiams aplenkti „Kupiškį“ ir dar kartą patvirtino , kad komandos ambicijos- „ne iš kelmo spirtos“. Pergalė tampa dar vertingesne, kai ji iškovota atkakliose ir permainingose rungtynėse. Taip įvyko ir penktadienį. Svečiai priėmė vilniečių iššūkį, didžiąją rungtynių dalį atkakliai kovojo dėl iniciatyvos, kūrė įtampą prie šeimininkų vartų. Antro kėlinio pradžioje „vyčiai“ pagaliau įmušė (po kampinio Deividas Malžinskas atsidūrė reikiamu laiku reikiamoje vietoje), turėjo dar galimybių padidinti persvarą, tačiau rungtynių įtampa neatslūgo iki paskutinių minučių. Aktyviai po pertraukos į žaidimą įsijungęs Mantas Makutunovičius rungtynių pabaigoje rezultatą padvigubino, bet ir tai dar nebuvo paskutinis futbolo spektaklio veiksmas Vilniuje. Jame dar išvydome  ir raudoną kortelę, ir žaidėjų susistumdymą, vos neperaugusį į rimtesnį konfliktą, ir 11 m baudinį į šeimininkų vartus, puikiu stiliumi atremtą Karolio Čirbos. Paprastai žiūrovams tokie įvykiai patinka, bet to negalime pasakyti apie trenerius. Nepaisant pasiektos pergalės,  Algimantas Liubinskas po rungtynių turėjo pastabų savo auklėtiniams, bet kur kas daugiau kritikos sulaukė teisėjų brigados veiksmai.

Rungtynių įrašą galima pasižiūrėti čia:

Penktadienis, 08.30, 18:30, Šiaulių miesto stadionas, 350 žiūrovų.

„Šiauliai” – „Pakruojis” 7:1 (4:0).

Teisėjai: K.Bartuškevičius (Veisiejai), M.Ličkus (Panevėžys), S.Kartočius (Šiauliai).

Įvarčiai: D.Konikas 24‘, 40‘, 67‘ ir 88‘, D.Kubilinskas 30‘, J.Petravičius 33‘, V.Viktoravičius 55‘ – A.Muratov 83‘.

Šiauliuose rungtynių šeimininkams dau ga vargo ir pastangų pergalei pasiekti neprireikė. Nuo rungtynių pradžios perėmę iniciatyvą, savo atakų taikiklį šiauliečiai sureguliavo maždaug pirmo kėlinio viduryje. To užteko, kad iki pertraukos kamuolys „Pakruojo“ vartuose atsidurtų keturis kartus. Antras rungtynių kėlinys virto formalumu,  o per jį sirgaliai irgi pamatė 4 įvarčius. Tiesa, vienas iš jų krito ir į „Šiaulių“ vartus. Varžovų baudos aikštelėje sukurtomis komforto sąlygomis puikiai pasinaudojo Donatas Konikas, pasiekto „pokerio“ dėka grįžęs į rezultatyviausių Pirmos lygos žaidėjų tarpą. Neliko nuošalyje ir jo komandos draugai. Abi komandos pratęsė savas serijas – šiauliečiai laimėjo trečią kartą iš eilės, pakruojiečiai pralaimėjo .... vienuoliktas rungtynes paeiliui.  Apie vienų iš autsaiderių  gynybą sunku ką nors ir pasakyti – jei tai, ką matome paskutiniu metu, galime pavadinti gynyba. Septintasis šiauliečių įvartis turbūt geriausia to reiškinio iliustracija...

Įdomiausi šių  rungtynių momentai:

Šeštadienis, 08.31, 14:00, Kaunas, NFA stadionas, 160 žiūrovų.

Kauno „Hegelmann Litauen” - Gargždų „Banga” 2:3 (0:1).

Teisėjai: D.Petraška (Ukmergė), D.Norkus (Pagėgiai), S.Juočiūnas (Kaunas).

Įvarčiai: I.Maleckas 53‘, R.Mačežinskas 90+3‘ – R.Matos 32‘, P.Lotužys 82‘, A.Bačanskis 85‘.

Kauno ekipa pralaimėjo trečią kartą iš eilės, praleisdama po 3 įvarčius. Tiesa, pralaimėjimas pralaimėjimui nelygus. Šį kartą kauniečiai kovojo iki rungtynių pabaigos, buvo išlyginę rezultatą, o per teisėjo pridėtą laiką įmušė ir antrą įvartį. Tad komandai vadovaujantis Vytautas Masaitis dėl kovingumo savo auklėtiniams priekaištų neturėjo. Juo labiau, kad šiame susitikime šeimininkai vertėsi be kelių svarbių komandai žaidėjų.

Vieno turnyro lyderių žaidime gal kiek ir trūko energijos, jautėsi, jog komanda dar ne visiškai atgavusi jėgas po mūšio LFF taurės rungtynėse. Visgi, svečiai turėjo persvarą, dažniau lankėsi prie „Hegelmann Litauen“ vartų. 32-ą rungtynių minutę R.Matos drąsiai ėmėsi iniciatyvos, apvedė varžovų gynėją ir tiksliu smūgiu pelnė dar vieną įvartį savo naujajai komandai. Rungtynės galėjo pasisukti kita linkme, kai gargždiškiai prarado koncentraciją savo baudos aikštelėje kampinio metu ir  Ignas Maleckas antru bandymu atstatė „status quo“ aikštėje. Taškų praradimas Kaune į „Bangos“ planus neįėjo, svečiai padidino spaudimą, į rungtynes buvo mesti švieži atakuojantys žaidėjai. Kurį laiką šeimininkai dar laikėsi, vartus gelbėjo Ronaldas Grižas, bet galų gale dvi gražios ir elegantiškos gargždiškių kombinacijos virto įvarčiais. Vienas iš jų – rezultatyviausio „Bangos“ žaidėjo Algimanto Bačanskio sąskaitoje.

Viskas, ką pavyko šeimininkams po to dar nuveikti šiose rungtynėse – antrasis įvartis, kurį paskutinėmis susitikimo sekundėmis pelnė nenuilstantis Ramūnas Mačežinskas.

Šeštadienis, 08.31, 16:00, Telšių miesto stadionas, 550 žiūrovų.

Telšių „Džiugas” - Kėdainių „Nevėžis“ 2:0 (0:0).

Teisėjai: M.Jackus (Šiauliai), S.Kaušas (Klaipėda), O.Pliuškys (Klaipėdos r.).

Įvarčiai: K.Šulcas 52‘, D.Arlauskis 68‘.

Telšių centriniame stadione šeimininkai ir toliau žaidžia sėkmingai. Šį kartą įveikti vieni iš tiesioginių konkurentų kovoje dėl titulo. „Nevėžis“ į rungtynes Telšiuose atvyko gerokai „nukraujavęs“, ypač daug problemų Vitalijui Stankevičiui kėlė gynybos linija, kuri žaidė, galima sakyti, eksperimentinės sudėties.

Abi komandos savaitės viduryje rungtyniavo LFF taurės ketvirtfinaliuose, tad pirmajame kėlinyje įvykių neforsavo. Galima sakyti, vyko savotiška žvalgyba. Tokiose rungtynėse teigiamą rezultatą dažnai pasiekia komanda, padariusi mažiau klaidų, nei varžovai. O ir standartinės situacijos gali tapti labai rimtu argumentu. Būtent šiais aspektais iš kitų Pirmos lygos kolektyvų ir išsiskiria „Džiugas“. Tą telšiškiai patvirtino ir šeštadienio rungtynių antrame kėlinyje. Iš pradžių po baudos smūgio ne itin sėkmingai sužaidė svečių vartininkas ir gynėjai, leidę pasižymėti Konstantinui Šulcui, o kėlinio viduryje komandos draugo pakeltą kampinį „anglišku stiliumi“ įvarčiu pavertė Davydas Arlauskis. Tiesa, reikia pažymėti, kad atkarpoje tarp šių epizodų „Nevėžis“ buvo perėmęs iniciatyvą ir sukūręs kelis pavojingus momentus prie jų vartų. Deja, paversti juos įvarčiais nepavyko. Na, o po to, kai rezultatas tapo 2:0, rungtynių baigtis tapo praktiškai aiški. Po rungtynių kalbėję komandų treneriai tarsi susitarę tvirtino, kad kovoje dėl titulų nieko dar nėra aišku, teks sužaisti dar pakankamai daug rungtynių ir nutikti gali visko.

Rungtynių santrauka:

Trenerių komentarai:

Šeštadienis, 08.31, 17:00, Jonavos miesto stadionas, 200 žiūrovų.

„Jonava” - Kretingos „Minija” 4:1 (1:0).

Teisėjai: V.Paulauskas (Vilnius), I.Kaprašovas (Vilnius), I.Pozdejeva (Vilnius).

Įvarčiai: K.Gulijevas 15‘ ir 61‘, P.Osauskas 52‘, A.Paura 90+4‘ – D.Surblys 45‘(11m).

Šeštadienį Jonavoje nutrūko abiejų komandų serijos. Jonaviškiai pagaliau kiek lengviau atsikvėpė po nesėkmių virtinės, o „Minija“ buvo priversta prisiminti jau senokai patirtą pralaimėjimo skonį. Tiesa, stambus rungtynių rezultatas gali suklaidinti, - didžiają susitikimo dalį aikštėje vyko įnirtinga kova. Apie tai byloja ir „kortelių miškas“, teisėjo parodytas komandų žaidėjams. Beje, abu varžovai rungtynes baigė nepilnų sudėčių. Valdo Trakio nuomone, riba tarp kieto ir grubaus žaidimo buvo dažnokai peržengiama, na ir sėkmės svečiams kiek pritrūko.

„Jonavos“ gretose du kartus pasižymėjo Kamranas Gulijevas, o pasiekta pergalė turėtų gerokai pagerinti mikroklimatą komandos viduje. Juo labiau, kad sekančios rungtynės prieš „Pakruojį“ – realus šansas dar labiau padidinti savo taškų kraitį.

Sekmadienis, 09.01, 13:00, Trakų miesto stadionas, 96 žiūrovai.

Vilniaus „Riteriai B” - „Vilnius ” 2:0 (1:0).

Teisėjai: R.Adžgauskas (Alytus), B.Kikutis (Vilnius), K.Duchnovič (Vilnius).

Įvarčiai: E.Stočkūnas 13‘ ir 57‘.

„Riteriai B“ pasiekė revanšą, kovingose ir įdomiose rungtynėse įveikę „Vilnių“. Nuo pirmųjų minučių abi komandos stengėsi žaisti aktyviai, ieškoti laimės prie varžovų vartų. Galima sakyti, kad šį kartą svečiams fortūna ne itin šypsojosi – jų sukurtos progos liko neišnaudotos, o pražangos netoli savo baudos aikštelės turėjo itin nemalonių ir skaudžių pasekmių. „Vilniaus“ baudėju šiose rungtynėse tapo Ernestas Stočkūnas, po kartą kiekviename kėlinyje baudos smūgiais privertęs kapituliuoti svečių vartininką. Rungtynėse įvarčių galėjo kristi ir kur kas daugiau – galimybių tam buvo su kaupu. Po antro pelnyto įvarčio šeimininkai galėjo dar ne kartą pasinaudoti varžovų gynybos linijoje atsiradusiomis erdvėmis ir rezultatą paversti stambiu.

„Riterių“ pergalė atitolino juos nuo autsaiderių trejeto, o atstumas iki sekmadieninių priešininkų sumažėjo iki 6 taškų. Jis nėra labai mažas, bet – įveikiamas.

Sekmadienis, 09.01, 17:00, Vilnius, LFF stadionas, 54 žiūrovai.

Vilniaus „Žalgiris B” –  Mažeikių „Atmosfera” 2:2 (1:1).

Teisėjai: Š.Tamulynas (Kaunas), J.Valatka (Alytus), U.Šmitaitė (Kaunas).

Įvarčiai: F.Vidal 39‘, D.Linauskas 78‘ – M.Velyvis 37‘, G.Gineitis 53‘.

Dvi paskutines vietas lentelėje užimančios komandos šį kartą išsiskyrė pasidalinusios po tašką. Įdomu, kad šeimininkai du kartus buvo atsidūrę besivejančių vaidmenyje, tačiau ilgai persvara džiaugtis svečiams neleisdavo. „Žalgiris B“ šiose rungtynėse sulaukė kelių vyresnių žaidėjų pagalbos, o vienas iš jų tapo ir pirmojo vilniečių įvarčio autoriumi.

„Atmosferai“ iškovotas taškas turbūt irgi nėra blogai. Gal jis padės ekipai kiek atsigauti po skaudžių pralaimėjimų stambiais rezultatais. Du įvarčiai, įmušti svečiuose – irgi neblogai. Turnyrinės mažeikiškių perpektyvos nėra itin įkvepiančios, bet pasistengti netapti blogiausia antros sezono pusės komanda „Atmosfera“ turi realias galimybes.