25 turas. Sunku visiems, bet … „Džiugas” neklumpa.

Kuo arčiau pirmenybių finišas, tuo sunkiau kopti į viršūnę. Tuo dar kartą įsitikino du iš trijų lyderių, nesugebėję pasiekti šiame ture pergalių. Tuo reikšmingesnė „Džiugo” sėkmė Alytuje. Kaip sakoma, dabar – viskas pačių telšiškių rankose. Kaip su papildomu psichologiniu spaudimu susidoros žemaičiai parodys netolima ateitis.

Penktadienis, 09.20, 17:30, Alytaus miesto stadionas, 500 žiūrovų.

Alytaus „Dainava” - Telšių „Džiugas” 0:1 (0:0).

Teisėjai: M.Jackus (Šiauliai), A.Alūzas (Šiauliai), D.Klimas (Šiauliai).

Įvartis: E.Vainoras 56‘.

Telšių komanda šiais metais ne vienerias rungtynes laimėjo „per kraują“, demonstruodami kovingumą, charakterį ir kantrybę. Įnirtingos dvikovos Alytuje baigtį lėmė epizodas antro kėlinio pradžioje, kai graži svečių kombinacija baigėsi efektingu Eriko Vainoro smūgiu į viršutinį šeimininkų vartų kampą. Labai daug aštrių momentų varžovai nesukūrė, o „išspausti“ iš esamų maksimumą – tai jau ir meistriškumo požymis.

Telšiškių pergalė dar didesnę vertę įgijo pasibaigus visam turui, kai paaiškėjo, jog konkurentai šį kartą taškus pabarstė. Žvilgtelėjus į tvarkaraštį, akivaizdu, jog sekančios dvi rungtynės telšiškiams gali būti lemiamos – sėkmingai sužaidus jas, pirmenybių nugalėtojų titulas jau būtų ranka pasiekiamas.

Du apmaudūs pralaimėjimai minimaliais skirtumais kiek sukomplikavo „Dainavos“ situaciją lentelėje, šiuo metu komanda šeštoje vietoje. Galbūt todėl po rungtynių savas emocijas labai audringai išreiškė ekipos treneris Kimas Ronningstadas, negailėdamas stadiono vejos.

 Alytiškių laukia labai nelengvas finišas, tačiau tuo pačiu  tai - proga pademonstruoti svao charakterio tvirtumą. Savybę, kurią šiais metais „Dainava“ parodė ne vieną kartą.

Rungtynių santrauka:   

https://www.youtube.com/watch?v=GzQYZ1xD6E4&feature=youtu.be&fbclid=IwAR1bAEhcYSolmstkPVLx6kyvhrpz82I2Ye5JA3Nz3PgZFJBo6XcIC0qqOsA

Šeštadienis, 09.21, 16:00, Šiaulių miesto stadionas, 200 žiūrovų.

„Šiauliai“ - Kretingos „Minija” 5:0 (3:0).

Teisėjai: V.Paulauskas (Vilnius), G.Kaselytė (Šiauliai), I.Kaprašovas (Vilnius).

Įvarčiai: K.Mantinis 25‘, J.Petravičius 34‘, S.Amirzianas 45‘+1‘, V.Viktoravičius 54‘, E.Pilypas 65‘.

Kretingos „Minija“ į Šiaulius važiavo nusiteikę kovingai, tačiau galutinis rezultatas svečiams- negailestingas. Rungtynių pradžia nieko panašaus nežadėjo. Juo labiau, kad svečiai galėjo išsiveržti į priekį pirmi, bet baudinį nuo 11 m žymos atrėmė šeimininkų vartininkas Gustas Baliutavičius, tuo tarsi  įkvėpdamas savo komandos draugus. Simboliška, kad kombinacija, pasibaigusi pirmuoju Kristupo Mantinio įvarčiu irgi prasidėjo nuo tolimo šiauliečių vartininko perdavimo. Na, o kai pradeda „siausti“ (gerąja prasme) „Šiaulių“ saugų linija, tuomet varžovams dažniausiai ateina sunkūs laikai. Vėl tikro komandos lyderio  savybes pademonstravo Justas Petravičius, ne kartą susukęs galvas „Minijos“ gynėjams, aktyviai rungtyniavo ir po traumos atsigavęs Sergejus Amirzianas. Apskritai, pagyrimo verta visa šeimininkų komanda, o žiūrint tokį jų žaidimą, penktoji iš eilės pasiekta pergalė nė kiek nestebina.

Kretingiškiams Šiauliuose teko patirti „šalto dušo“ efektą. Koks bus jo poveikis, pamatysime jau sekančiame ture, kuriame laukia akistata su kovinguoju „Vilniumi“.         

Įdomiausi šių rungtynių momentai:

https://www.facebook.com/siauliufa/videos/2135417326563304/

Šeštadienis, 09.21, 18:00, Vilnius, LFF stadionas, 55 žiūrovai.

„Vilniaus Vytis”- Kėdainių „Nevėžis” 4:3 (2:0).

Teisėjai: U.Veprauskas (Kaunas), S.Juočiūnas (Kaunas), D.Švėgžda (Panevėžys).

Įvarčiai: O.Kvernadzė 31‘, M.Makutunovičius 45‘+2‘, O.Kvernadzė 57‘, C.Tchai Tchamba 62‘ – A.Gėgžna 52‘, E.Kugys 82‘ ir 90‘+5‘(11 m).

Nors žiūrovai nelepino dėmesiu vienos įdomiausių šio turo dvikovų, tie, kurie atėjo į LFF stadioną, neturėjo nusivilti. Abi komandos stengėsi žaisti aktyviai, ieškojo sėkmės prie varžovų vartų ir surengė savotiškas rezultatyvumo lenktynes. Po 2 įvarčius pelnė rezultatyviausi ekipų žaidėjai, bet Evaldui Kugiui tai tapo tik paguodą teikiančiu faktu. Jo ekipa pralaimėjo ketvirtas iš eilės rungtynes, o sezono finišas nežada būti lengvesnis. Kėdainių ekipa nusipelno simpatijų už kovingumą, nepasidavimą panikai, svečiai nenuleido rankų atsilikinėdami trimis įvarčiais. Vis tik, klaidos savo aikštės pusėje šiose rungtynėse kainavo pernelyg brangiai. Na, o dabartinis „Vilniaus Vytis“ tokių dalykų neatleidžia.

Kaip visada konkretus ir originalus Algimantas Liubinskas šį kartą po rungtynių daugiausiai pretenzijų turėjo ...sau. Specialisto nuomone, pergalę buvo galima pasiekti ir mažesne kaina. Kitas dalykas, neraminantis strategą -  žaidėjų traumos, kurių nepavyksta išvengti. Prieš kiekvienas rungtynes „vyčių“ trenerių štabas turi sukti galvas, sprendžiant komandos sudėties „rebusus“. Reikia pasakyti, kad kol kas jiems tai einasi puikiai – „Vilniaus Vytis“ jau ketvirtoje vietoje, o šeštadieninė pergalė  sostinės atstovus dar labiau priartino prie medalių pakylos...     

Rungtynių santrauka:

http://pirmalyga.lt/naujiena/Vilniaus-Vytis-Nevezis-43-santrauka/1263

Algimanto Liubinsko žodis:

https://www.facebook.com/FkTaip/videos/2452059745015757/

Sekmadienis, 09.22, 14:00, Kaunas, NFA stadionas, 200 žiūrovų.

Kauno „Hegelmann Litauen” - „Jonava” 1:1 (0:1).

Teisėjai: G.Macevičius (Vilnius), E.Bučinskas (Kaunas), I.Ramanauskienė (Vilnius).

Įvarčiai: B.Olencevičius 70‘ – J.Ulberkis 45‘ + 3‘.

Trečią kartą šį sezoną oficialiose rungtynėse susitikusios komandos (burtai jas tarpusavyje suvedė ir LFF taurės turnyre) šį kartą apsikeitė įvarčiais, pasiektais po standartinių situacijų ir išsiskyrė neišsiaiškinę nugalėtojų. Nei vieni , nei kiti varžovai nenorėjo nusileisti aikštės viduryje, tad kovos visų rungtynių metu netrūko. Aikštės šeimininkai netgi buvo priversti rungtynes baigti nepilnos sudėties – dvi geltonas korteles „užsidirbo“ po keitimo pasirodęs Matas Rutkauskas.

„Hegelmann Litauen“ antrose rungtynėse iš eilės buvo priversti vytis varžovus. Kauniečių garbei, praleistas „įvartis į rūbinę“ jų nesugniuždė ir antrame kėlinyje jie tapo dar kibesni bei kovingesni. Įtakos tam turėjo ir atlikti keitimai, įnešę papildomos energijos. Smagu matyti po traumų atsigaunantį Ugnių Lekečinską – savo reidais jis kėlė nemenkas problemas svečių gynybai.

„Jonavos“ gretose antras rungtynes iš eilės įvarčiu pasižymėjo gynime žaidžiantis Jonas Ulberkis, greičiausiai susiorientavęs varžovų baudos aikštelėje po pakelto kampinio. Persvaros svečiams išlaikyti nepavyko, tačiau turnyrine prasme lygiosios Kaune -  ne pats blogiausias variantas Eisvino Utyros auklėtiniams – bent jau išlaikytas atstumas nuo tų pačių „Hegelmann Litauen“.

Sekmadienis, 09.22, 16:00, Kupiškio miesto stadionas, 30 žiūrovų.

„Kupiškis” – Vilniaus „Riteriai B” 1:7 (0:4).

Teisėjai: D.Šimėnas (Vilnius), S.Kartočius (Šiauliai), A.Alūzas (Šiauliai).

Įvarčiai: R.Graičiūnas 90‘ - R.Masenzovas 12‘, J.Marazas 39‘ ir 41‘, E.Stočkūnas 40‘, J.Januševskis 52‘, M.Radžiukynas 74‘, J.Lubas 76‘.

Deja, bet šį kartą „Kupiškis“ niekuo nepriminė „augančios futbolo jėgos Lietuvoje“, kaip kad dažnokai pavadindavo save socialinių tinklų erdvėje. Kad esantys dabartinėje sportinėje formoje „Riteriai B“ gali parsivežti pergalę iš Aukštaitijos numanėme, bet tokio sutriuškinimo tikėtis buvo sunku. „Dublį“ pelnė Justinas Marazas, įvartį pelnė ir senokai matytas Justinas Januševskis.

Esant tokiems ir panašiems rezultatams sunku ką ir pridėti – komandų lygių skirtumas nėra jau toks milžiniškas. Galbūt kupiškėnai jau susiruošė paatostogauti ?! Tikėsimės, kad ne, o kaip bus- laikas parodys.

Sekmadienis, 09.22, 16:00, Vilnius, LFF stadionas, 40 žiūrovų.

Vilniaus „Žalgiris B” - „Pakruojis” 9:0 (5:0).

Teisėjai: K.Bartuškevičius (Veisiejai), D.Norkus (Pagėgiai), L.Skladaitytė (Kaunas).

Įvarčiai: M.Jokubauskas 29‘, G.Jarusevičius 35‘, S.Vasiljevas 37‘, M.Mikulėnas 40‘, A.Spyčius 44‘, A.Ankudinovas 72‘ ir 74‘, E.Vilkaitis 79‘, A.Okolovič 89‘.

Stebėti kieno nors agoniją – menkas malonumas, o mes tai priversti matyti visą antrąjį ratą. Svečiai laikėsi maždaug pusę pirmojo kėlinio, po to  - viskas pabiro, tarsi kortų namelis. Net aštuoni „Žalgirio B“ vaikinai įsirašė savo pavardes į rungtynių protokolą, įmušdami įvarčius, bet tai turbūt vienintelis malonus dalykas , kurį galima apie jas pasakyti. „Pakruojis“ sparčiai artėja prie 100 praleistų įvarčių, o pažiūrėjus jų laukiančius varžovus, galima teigti, kad ši riba bus peržengta jau greitai.

Sekmadienis, 09.22, 16:00, Vilnius, Fabijoniškių gimnazijos stadionas, 100 žiūrovų.

„Vilnius ” – Gargždų „Banga” 2:2 (0:1).

Teisėjai: R.Adžgauskas (Alytus), J.Valatka (Alytus), J.Guobys (Vilnius).

Įvarčiai: I.Kružikas 76‘, R.Ruseckis 89‘ – V.Magdušauskas 37‘, R.Matos 75‘ (11m).

„Vilnius“ sužaidė dar vienas rungtynes, kuriomis galima didžiuotis. Turėdami dviejų įvarčių deficitą iki rungtynių pabaigos likus apie 15 minučių šeimininkai surengė tikrą vienų iš lyderių vartų apgultį ir „išgelbėjo“ rungtynes. Šiuo atveju turbūt kur kas svarbiau, nei iškovotas taškas yra faktas, kad ekstremalioje situacijoje Igorio Morino auklėtiniai neparodė panikos ženklų, rado jėgų ir neprarado tikėjimo. O toks „kokteilis“ gali labai daug.

Pirmasis kėlinys vyko apylygiai, o pozicinė šeimininkų klaida virto jaunojo Vaido Magdušausko įvarčiu.

„Vilnius“ kur kas aktyviau pradėjo antrą rungtynių dalį, svečiai atsakinėjo kontratakuodami ir po realizuoto baudinio, rodos, ramiai galėjo užbaigti rungtynes. Deja, gargždiškių iliuzijos laba greitai buvo išsklaidytos. Ignas Kružikas vos už minutės galingu smūgiu pabandė suplėšyti svečių vartų tinklą, na o susitikimo pabaigoje Igno „kulniuku“ atiduotas rezultatyvus perdavimas Radislavui Ruseckiui papuoštų bet kurio lygio futbolo rungtynes. Smagu matyti tokį „Vilniaus“ augimą, o „Banga“ atsiduria prieš savotišką dilemą- ar mėginti sekmadienį „pagauti briedį girioje“ LFF taurės finale, ar sutelkti dėmesį pirmenybėms. Tiesa, čia jau irgi ne viskas nuo gargždiškių priklauso, reikia laukti „Džiugo“ kluptelėjimų ...

Šių rungtynių santrauka:

http://pirmalyga.lt/naujiena/FK-Vilnius-Banga-22-santrauka/1264