26 turas. Apie neklumpančius ir nepakylančius…

Dvi skirtingos praėjusio savaitgalio dienos tarsi atspindėjo ir skirtingas Pirmos lygos komandų nuotaikas artėjant finišui. Penktadienį buvo šilta, saulėta ir smagu – ko gero taip jaučiasi šiuo metu Telšių „Džiugo” ar „Vilniaus Vyčio” ekipų gerbėjai. Na, o šeštadienio lietūs priminė niūrias „Pakruojo” ar „Atmosferos” dienas. Na, bet filosofai sako, kad nieko nėra amžino …

O dabar – apie tai, kas vyko Pirmos lygos stadionuose.

Penktadienis, 09.27, 16:00, Kretingos miesto stadionas, 200 žiūrovų.

Kretingos „Minija” - „Vilnius” 2:0 (1:0).

Teisėjai: L.Jonušis (Klaipėda), O.Pliuškys (Klaipėdos r.), G.Zaniauskas (Klaipėda).

Įvarčiai: Y.Traore 37‘, E.Andriušis 59‘.

Kretingos „Minija“ pasiekė revanšą už pralaimėjimą pirmame rate ir „įšoko“ į pirmąjį komandų dešimtuką turnyrinėje lentelėje. Susitikimą aktyviau pradėjo svečiai, tačiau kamuolio kontrolė didesnių dividendų vilniečiams neatnešė. Šeimininkai gynėsi organizuotai ir „gaisrams“ kilti prie Ernesto Grudžio ginamų vartų neleido. Kėlinio viduryje priminė apie save Gvidas Juška, tolimu smūgiu „patikrinęs“ vilniečių vartų skersinį. Oponentai į tai atsakė pavojingu Povilo Malinausko išpuoliu, tačiau netrukus vietos sirgaliai jau šventė pirmą „Minijos“ įvartį. Baudos smūgis prie vidurio linijos, rodos negalėjo kelti didesnio pavojaus, bet du tikslūs perdavimai ir gražus Yusufo Traore smūgis pakėlė ant kojų stadiono publiką.

Pasiektas įvartis kretingiškiams suteikė pasitikėjimo ir po pertraukos šeimininkų persvara tapo ryškesnė. Kelis kartus atakos smaigalyje atsidūręs Ernestas Andriušis savo tikslą pasiekė 59-ą minutę, pabėgęs nuo gynėjų ir elegantiškai pergudravęs „Vilniaus“  vartininką. Per likusį laiką šeimininkai gana ramiai išlaikė turimą persvarą ir šventė užtikrintą pergalę.

Rungtynių įvarčiai:

Penktadienis, 09.27, 18:30, Kėdainių miesto stadionas, 250 žiūrovų.

Kėdainių „Nevėžis” - „Šiauliai“ 1:1 (0:0).

Teisėjai: D.Šimėnas (Vilnius), I.Kaprašovas (Vilnius), I.Pozdejeva (Vilnius).

Įvarčiai: A.Trakšelis 70‘ – S.Amirzianas 65‘.

Kėdainiečiai nutraukė pralaimėjimų seriją, bet pergalės pasiekti irgi nepavyko. Atkakliai vykusios dvikovos pirmoje pusėje pavojingiau atakavo aikštės šeimininkai, bet iki pertraukos pasižymėti nepavyko nė vienai komandai. Antro kėlinio viduryje įspūdingas Sergejaus Amirziano reidas baigėsi ne mažiau gražiu ir tiksliu smūgiu į viršutinį vartų kampą. Šiauliečiai džiūgavo, o virš „Nevėžio“ pakibo penktojo pralaimėjimo iš eilės grėsmė. Tiesas, po penkių minučių rezultatas tapo lygus - užsitęsusią šeimininkų ataką tiksliu smūgiu iš už baudos aikštelės užbaigė Arnoldas Trakšelis. Tolimesnės abiejų komandų pastangos įmušti bent vieną įvartį nebuvo sėkmingos ir varžovai Kėdainiuose pasidalino po tašką. Ko gero, šis rezultatas labiausiai nudžiugino konkuruojančius su abiem komandomis „Vilniaus Vyčio“ futbolininkus, kurie sėkmingai sužaidę savas rungtynes galėjo dar labiau priartėti prie „Nevėžio“ ir kiek padidinti atstumą nuo „Šiaulių“.

Susitikimo Kėdainiuose santrauka:

Penktadienis, 09.27, 19:00, Vilnius, LFF stadionas, 150 žiūrovų.

„Vilniaus Vytis”- Vilniaus „Žalgiris B” 3:0 (2:0).

Teisėjai: Š.Tamulynas (Kaunas), J.Valatka (Alytus), U.Šmitaitė (Kaunas).

Įvarčiai: O.Kvernadzė 15‘, C.Tchayi Tchamba 23‘, M.Makutunovičius 88‘.

Savojo šanso „vyčiai“ iš rankų nepaleido. Nuo rungtynių pradžios tvirtai perėmę iniciatyvą, šeimininkai jau pirmo kėlinio viduryje padėjo tvirtą pagrindą pergalei. Otaris Kvernadzė pasižymi jau penktose rungtynėse iš eilės – asmeninė šio puolėjo darosi serija ne mažiau įspūdinga už komandos. Tiesa, nemažai progų rezultatyviausias „Vilniaus Vyčio“ žaidėjas neišnaudoja. Šiose rungtynėse jų taip pat buvo. Visgi, puolėjas pridaro daug rūpesčių varžovų gynybai, o antras įvartis į žalgiriečių vartus buvo pelnytas po to, kai Gaudentas Ralys atrėmė Kvernadzės smūgį, bet prie atšokusio kamuolio pirmasis suskubo Cyrilas Tchayi Tchamba. Įgiję pakankamai solidžią persvarą šeimininkai kiek aprimo, o „Žalgiris B“ surengė ir kelis išpuolius kitoje aikštės pusėje. Visgi, „Vilniaus Vytis“ visų rungtynių metu neleido suabejoti savo pranašumu, o galutinį rezultatą užfiksavo Mantas Makutunovičius, iš nelengvos padėties originaliu smūgiu pasiuntęs trečią kartą kamuolį į žalgiriečių vartus.

Ko gero, vilniečiai jau įgijo teisę į pravardę „neklumpantieji“, o kova dėl medalių vis aštrėja!

Vilniuje vykusių rungtynių santrauka:

Šeštadienis, 09.28, 14:00, Jonavos miesto stadionas, 200 žiūrovų.

„Jonava” - Alytaus „Dainava” 2:3 (0:1).

Teisėjai: D.Petraška (Ukmergė), V.Snarskis (Kauno r.), A.Kartašovas (Ukmergė).

Įvarčiai: P.Osauskas 46‘, T.Aukštuolis 62‘ – V.Mena 41‘, A.Kazakevičius 79‘, J.L. Balanta 90‘.

Penktadienį orai dar lepino futbolininkus ir žiūrovus, o štai šeštadienį rudeniniai lietūs gerokai patirpdė sirgalių skaičių stadionuose, o besivaržančioms komandoms teko prisitaikyti prie šlapių ir slidesnių aikščių. Visgi, ir tokiomis sąlygomis galima sukurti gražų ir kovingą reginį – svarbu, kad to norėtų komandos ir kad jos stengtųsi tai daryti. Visa tai mes išvydome rungtynėse Jonavoje. Permainingas siužetas, emocijos, gražūs įvarčiai – žiūrovai, susitelkę po Jonavos dirbtinės dangos aikštės tribūnos stogeliu turėjo tai įvertinti. Na, o dvi valandas nepaisydami lietaus savąją komandą audringai palaikę „Dzūkų tankai“ šias rungtynes turbūt turėtų priskirti prie įsimintiniausių sezone. Laimėję pirmą kėlinį (puikią kamuolio valdymo techniką eilinį kartą pademonstravo Vicentė Mena), antrajame svečiai gavo su skaudžius smūgius „į paširdžius“ – gražios „Jonavos“ atakos baigėsi Pauliaus Osausko ir Tito Aukštuolio įvarčiais. Visgi, alytiškių atsakymas buvo ne mažiau efektyvūs – įspūdinga Andriaus Kazakevičiaus „bomba“ rezultatą pavertė lygiu. Paskutinės rungtynių minutės buvo ypatingai „karštos“, laimėti siekė abi komandos, bet viską išsprendė pražanga prie šeimininkų baudos aikštelės. Antrajame kėlinyje pasirodęs Jose Luisas Balanta įspūdingai „įsuko“ kamuolį į viršutinį Andriaus Skorupsko ginamų vartų kampą. O toliau sekė Alytaus klubo žaidėjų ir sirgalių šėlsmas, o šeimininkai aikštę paliko nugalėti, bet ...nepasidavę.

Įdomiausius šių dramatiškų rungtynių momentus galite pamatyti čia:

Šeštadienis, 09.28, 15:00, Pakruojo miesto stadionas, 40 žiūrovų.

„Pakruojis” - Vilniaus „Riteriai B” 1:10 (0:5).

Teisėjai: J.Mačikunytė (Šiauliai), D.Raudys (Šiauliai), S.Juočiūnas (Kaunas).

Įvarčiai: A.Fedorovas 88‘(11m) – J.Marazas 10‘, 11‘, 26‘ ir 89‘, E.Stočkūnas 17‘, 44‘, 48‘ ir 68‘, V.Paulauskas 74‘, E.Baniulis 78‘.

Kai į mobilų telefoną atėjo SMS nuo Kauno apskrities futbolo federacijos prezidento ir „visų Lietuvos tvarkaraščių viešpačio“ Romo Pikčilingio su rungtynių rezultatais, nužiūrėjau, kad rungtynės Pakruojyje baigėsi lygiosiomis 1:1  ir nemenkai nustebau. Bet užteko dar kartą atidžiau žvilgtelėti į telefono ekraną, aptikti „nušokusį“ į kitą eilutę nuliuką ir supratau, kad stebuklas neįvyko. Maža to, „Pakruojis“ viršijo mano prognozes ir šimtąjį įvartį praleido jau šiame ture...

Nežinau ,ar mėgsta žaisti kortomis Justinas Marazas su Ernestu Stočkūnu, bet pokeris jiems turėtų sektis neblogai. Rungtynės Pakruojyje virto savotiškomis rezultatyvumo lenktynėmis. Šioje neakivaizdinėje dvikovoje šeštadienį buvo užfiksuotos lygiosios – abu „riteriai“ pasižymėjo po keturis kartus. Dar du tikslius smūgius pridėjo komandos draugai, o „Riteriai B“ per dvejas paskutines rungtynes savo įmuštų – praleistų įvarčių santykį pakeitė nuo „-2“ iki „+13“.

Šeštadienis, 09.28, 15:00, Kupiškio miesto stadionas, 28 žiūrovai.

„Kupiškis” -  Kauno „Hegelmann Litauen” 0:0.

Teisėjai: M.Pomeckis (Panevėžys), M.Tubis (Panevėžys), M.Ličkus (Panevėžys).

Šeštadienį Kupiškyje irgi netrūko lietaus. Šlapioje aikštėje netrūko dvikovų, progų pasižymėti turėjo tiek šeimininkai, tiek svečiai iš Kauno. Futbolininkai tikrino ir vartų konstrukcijų tvirtumą, bet šiose „šlapiose“ rungtynėse abu vartininkai liko „sausi“. Komandos antrą kartą šiame sezone sužaidė lygiosiomis, pasidalino po vieną tašką ir kiek pasislinko lentelėje apačion, užleisdami į priekį „Miniją“.