27 turas. Ar „Džiugas” jau girdi aukso medalių skambesį?!

Po šio turo rungtynių tapo aišku, kad tik stebuklas gali sutrukdyti Telšių „Džiugo” atstovams pasidabinti LFF Pirmos lygos nugalėtojų medaliais. Aišku, formaliai dar visko gali būti, su sveikinimais kol kas palauksime, tačiau kitos pirmaujančios ekipos jau kovoja dėl kitos „prabos” medalių. O čia situacija su kiekvienu turu aštrėja ir keičiasi. Netapo  išimtimi ir paskutiniai susitikimai!

Penktadienis, 10.04, 18:30, Gargždų miesto stadionas, 350 žiūrovų.

Gargždų „Banga“ - Kėdainių „Nevėžis” 2:2 (1:0).

Teisėjai: R.Šmitas (Šilutė), V.Gerasimov (Klaipėda), V.Petkus (Šilutė).

Įvarčiai: K.Urbaitis 26‘, D.Padaigis 90‘+3‘ – E.Kugys 56‘(11m), A.Gėgžna 80‘.

Taip jau būna, kai vienintelis tenkinantis abi ekipas rezultatas būtų pergalė, o rungtynės baigiasi lygiosiomis . Tokiu atveju labiausiai patenkinti būna tiesioginiai komandų konkurentai...

O dvikova Gargžduose žiūrovų lūkesčius pateisino su kaupu. Abi ekipos ieškojo kelių prie varžovų vartų, „neužsidarė“, kaip kad pirmo rato susitikime gynyboje, tad ir pavojingų momentų ir įvarčių šį kartą netrūko. Šeimininkai išsiveržė į priekį pirmo kėlinio viduryje, tačiau antroje rungtynių pusėje kėdainiečiai sugebėjo ne tik išlyginti rezultatą., bet ir išsiveržti priekin. O antrą įvartį svečiams pelnęs Aretui Gėgžnai teko rungtynių pabaigoje pajusti visą jausmų gamą – nuo euforijos pasiekus įvartį iki nusivylimo, per 10 minučių gavus dvi geltonas korteles, palikus komandą mažumoje bei desperacijos, kai bene paskutinėje šeimininkų atakoje galingas Deivido Padaigio smūgis išgelbėjo „Bangą“ nuo pralaimėjimo ir tuo pačiu atėmė du taškus iš „Nevėžio“. Ką gi, Dabar tik stebuklas gali pamaišyti „Džiugui“ laimėti aukso medalius, „Banga“ – realiausias pretendentas į sidabrą, nors čia irgi visko dar gali nutikti, o „Nevėžį“ jau prisivijo dvi komandos, trečia – irgi netoli, tad viskas spręsis finiše.

Šeštadienis, 10.05, 14:00, Telšių miesto stadionas, 250 žiūrovų.

Telšių „Džiugas” - „Šiauliai“ 3:0 (2:0).

Teisėjai: D.Rumšas (Palanga), A.Šeškus (Palanga), G.Arakelianas (Palanga).

Įvarčiai: V.Kuridzė 14‘, R.Lazdinauskas 24‘, A.Lipskis 82‘ (11m).

Savo šanso telšiškiai nepaleido. Matyt komandos ir nereikėjo itin smarkiai motyvuoti, rungtynes šeimininkai pradėjo aktyviai ir jau pirmo kėlinio viduryje susikrovė solidžią dviejų įvarčių persvarą.

Įdomu pažymėti, kad abu įvarčius pelnė žaidėjai, papildę „Džiugo“ gretas vasarą, o du rezultatyvius perdavimus jiems atliko Erikas Vainoras. Po tokio „šalto dušo“ svečiai nepalūžo, atsakė savo pavojingais išpuoliais, bet šeimininkų gynyba dar kartą pateisino savo gerą vardą. Na, o viena telšiškių ataka rungtynių pabaigoje virto 11 m baudiniu, kurį šį kartą užtikrintai realizavo Andrius Lipskis. Nors rungtynių rezultatas gal ir ne visai atspindi vaizdą aikštėje, „Džiugas“ įveikė vieną sudėtingiausių iš likusių priešininką, atsirevanšavo šiauliečiams už pralaimėjimą pirmame rate, o svarbiausia – dar labiau padidino savo ir taip jau nemažą persvarą prieš persekiotojus. Jau sekančiame ture Telšių reprezentantai gali užsitikrinti Pirmos lygos nugalėtojų titulą.

Nepavykus to padaryti Kretingoje liks dar du bandymai su varžovais iš turnyrinės lentelės apačios – tad manome kad telšiškiai jau gali pinti ąžuolo vainikus, šaldyti šampaną ir gamintis atitinkamą atributiką. Stebuklų kartais būna, bet drįsime prognozuoti kad – ne šį kartą :).

Šeštadienis, 10.05, 14:00, Kupiškio miesto stadionas, 30 žiūrovų.

„Kupiškis” -  Kretingos „Minija” 1:4 (0:2).

Teisėjai: V.Paulauskas (Vilnius), G.Eidinzonaitė (Vilnus), E.Korotkovas (Vilnius).

Įvarčiai: D.Paulauskas 50‘ – G.Juška 12‘, 28‘ ir 48‘, A.Skurdelis 57‘.

Kretingos komanda pratęsė sėkmingą pasirodymą pirmenybėse, o pergalė prieš vienus iš tiesioginių konkurentų leido „Minijai“ atsidurti 7-oje lentelės vietoje. Jei neklystu, taip aukštai kretingiškiai šiais metais dar nebuvo. Neabejotinu rungtynių didvyriu tapo nenuilstantis Gvidas Juška, jau antro kėlinio pradžioje „apiforminęs“ eilinį savo „hatricką“.

Nepaisant svečių pergalės stambiu rezultatu, aikštėje ir šalia jos kovos ir aistrų netrūko. Apie tai byloja ir nemažas parodytų geltonų kortelių skaičius, ir įrašas rungtynių protokole apie kai kurių vietos žiūrovų pretenzijas ir įžeidinėjimus, skirtus arbitrams. Galime konstatuoti, kad nors žiūrovų gausa šis susitikimas ir nepasižymėjo, bet Pirmos lygos sezono uždarymas Kupiškyje buvo triukšmingas.

Šeštadienis, 10.05, 14:00, Vilnius, LFF stadionas, 75 žiūrovai.

„Vilniaus Vytis”- „Jonava” 3:2 (1:0).

Teisėjai: M.Pomeckis (Panevėžys), M.Ličkus (Panevėžys), P.Lazdauskas (Panevėžys).

Įvarčiai: A.Kyeremeh 38‘, M.Makutunovičius 59‘ ir 90‘ – J.Ulberkis 48‘, T.Aukštuolis 56.

Kai 56- ą susitikimo minutę Titas Aukštuolis išvedė svečius į priekį, pasirodė, jog jonaviškiai gali įvykdyti savo pažadą nutraukti „Vilniaus Vyčio“ nepralaimėtų rungtynių seriją. Bet ne veltui šio turo anonse buvo minimas sostinės komandos atsarginių žaidėjų indėlis – vos po kelių minučių Mantas Makutunovičius (pasirodęs aikštėje po pertraukos) greičiausiai susiorientuoja baudos aikštelėje ir lygina rezultatą, o rungtynėms artėjant prie pabaigos dar viena šeimininkų ataka po tikslaus Otario Kvernadzės perdavimo baigėsi antruoju Manto įvarčiu, lėmusiu vilniečiams dar 3 taškus.

Įdomu pažymėti , kad beveik pusę savo įmuštų įvarčių pirmenybėse (5 iš 11) Mantas Makutunovičius pelnė kildamas nuo atsarginių žaidėjų suolo. Puikus įsitraukimo į komandos žaidimą pavyzdys!

Nors svečiai Vilniuje žaidė pakankamai drąsiai, įmušė 2 įvarčius  ir ne kartą grasino „vyčių“ vartams, visgi aikštės šeimininkai sukūrė daugiau pavojingų momentų ir pavadinti jų pergalės nepelnyta neapsiverčia liežuvis. „Vilniaus Vytis“ susilygino taškais su vis dar trečią vietą užimančiu „Nevėžiu“, čia pat – Alytaus „Dainava“, „Šiauliai“  tad pirmenybių finišas  vėl bus labai „karštas“.

Rungtynių Vilniuje santrauka:

http://pirmalyga.lt/naujiena/Vilniaus-Vytis-Jonava-32-santrauka/1276

Sekmadienis, 10.06, 14:00, Alytaus miesto stadionas, 450 žiūrovų.

Alytaus „Dainava”- Vilniaus „Riteriai B” 2:1 (2:0).

Teisėjai: Š.Tamulynas (Kaunas), J.Valatka (Alytus), U.Šmitaitė (Kaunas).

Įvarčiai: G.Zabita 1‘, J.L.Balanta 44‘ – E.Stočkūnas 77‘.

Rungtynės prasidėjo šeimininkams geriau nei galima buvo pagalvoti- jau pirmą minutę Gustas Zabita muša savo pirmą įvartį atstovaudamas pagrindinei „Dainavos“ komandai. Kai kėlinio pabaigoje pasižymėjo vienas rezultatyviausių lygos žaidėjų C.L.Balanta, galėjo pasirodyti, kad viskas šiose rungtynėse nulemta.Tačiau „Riteriai B“ pasistengė kiek įmanoma apsunkinti šeimininkų gyvenimą – antrame kėlinyje sumažino atsilikimą iki minimumo (beje, svečių gretose pasižymėjo irgi Alytaus futbolo auklėtinis Ernestas Stočkūnas), o paskutinės susitikimo minutės buvo kupinos įtampos. Galų gale „Dainava“ šventė dar vieną nelengvą ir dramatišką pergalę ir išlieka tarp pretendentų į pirmenybių medalius. Beje, alytiškiai savo rungtynių žiūrovams pateikia bene daugiausiai dramatiškų išgyvenimų – net 18 iš 25 sužaistų „Dainavos“ rungtynių baigėsi minimalia vieno iš varžovų persvara arba lygiosiomis.

Ir labai dažnai šiose rungtynėse lemiami įvarčiai būdavo įmušami paskutinėmis susitikimų minutėmis.

2 iš 3 paskutinių rungtynių alytiškiai žais namuose, bet nereikia užmiršti, kad 2 iš 3 būsimų varžovų šiuo metu lentelėje yra virš „Dainavos“ ...    

Sekmadienis, 10.06, 15:30, Vilnius, Fabijoniškių gimnazijos stadionas, 55 žiūrovai.

„Vilnius ” - Mažeikių „Atmosfera” 3:0 (1:0).

Teisėjai: R.Valikonis (Vilnius), K.Duchnovič (Vilnius), I.Kaprašovas (Vilnius).

Įvarčiai: I.Kružikas 44‘ ir 64‘, E.Zagurskas 89‘(11m).

Aikštės šeimininkai įsirašė dar vieną pergalę stambiu rezultatu į savo sąskaitą, tačiau dėl jos teko nemažai paplušėti. Pirmoje susitikimo pusėje vilniečiai žaidė pranašiau, ilgiau kontroliavo kamuolį, tačiau kovingų varžovų gynybą pavyko pralaužti tik kėlinio pabaigoje – po tolimo  smūgio atšokusį nuo skersinio kamuolį į vartus pasiuntė vienas iš „Vilniaus“ lyderių Ignas Kružikas.

Po pertraukos jau aikštės šeimininkai buvo priversti galvoti apie savo vartų saugumą - mažeikiškiai sukūrė kelias labai neblogas galimybes išlyginti rezultatą. Tačiau progos ir liko progomis, o greita sostinės ekipos kontrataka, kurios metu „Atmosferos“ gynyba buvo „suplėšyta“ tiksliais perdavimais baigėsi dar vienu Igno įvarčiu. Po šio momento „Vilniaus“ persvara tapo dar ryškesnė, o rungtynių pabaigoje daug emocijų sukėlęs epizodas baigėsi dviems raudonomis kortelėmis svečių žaidėjams ir Eivino Zagursko realizuotu 11 m baudiniu.

Įdomiausi rungtynių Vilniuje momentai:

https://www.youtube.com/watch?v=SO8JL6O2v_k&feature=youtu.be&fbclid=IwAR109oU4E7xJ3ugiE0UrR-JF0Tg6fUlrKxC011jq5uD4bXtzbzM_dhhkLhc