29 turas. Nežinomųjų dar liko...

Priešpaskutinis pirmenybių turas pažėrė ir stambių rezultatų, ir atkaklių dramų. Visgi reikia pažymėti, kad dažniausiai laimėjo komandos, turėjusios didesnę motyvaciją sezono pabaigoje, o lenktynės dėl medalių tęsiasi –jų atomazgą išvysime paskutiniame Pirmos lygos ture.

Šeštadienis, 10.19, 15:00, Gargždų miesto stadionas, 300 žiūrovų.

Gargždų „Banga“ – „Kupiškis” 5:1 (2:1).

Teisėjai: D.Petraška (Ukmergė), A.Kartašovas (Ukmergė), G.Zaniauskas (Klaipėda).

Įvarčiai: R.Matos 6‘, D.Zubauskas 35‘, I.Venckus 67‘, J.Bičkus 69‘, A.Bačanskis 80‘ – Y.Koike 21‘.

Atrodo, „Banga“ daugiau taškų niekam nedovanoja ir prieš paskutinį turą išlaiko turėtą persvarą prieš konkurentus. Ilgai laukti įvarčio Gargždų stadione buvusiems žiūrovams neteko – jau 6-ą minutę Renato Matosas išvedė šeimininkus į priekį (tai jau 5-as brazilo įvartis rungtyniaujant „Bangoje“). Tiesa, kėlinio viduryje rezultatas tapo lygus – pasižymėjo „Kupiškio“ japonas Yudai Koike. Ir nors iki pertraukos šeimininkai vėl išsiveržė priekin, galutinai svečių pasipriešinimas buvo palaužtas antrame kėlinyje – kuomet Ignas Venckus trečią kartą nuginklavo kupiškėnų vartininką, tapo aišku, kad pergalės „Banga“ nepaleis. Gargždiškiai dar du kartus tribūnas pradžiugino įvarčiais, o bent kelios geros progos liko neišnaudotos. Rungtynės baigėsi užtikrinta Gargždų komandos pergale, o be įmušusių įvarčius reikia pažymėti ir itin sėkmingą Vaido Magdušausko žaidimą  - 3 rezultatyvūs perdavimai daug ką pasako  apie šio jauno žaidėjo indėlį į komandos žaidimą.

„Banga“ lentelėje sutvirtino savas pozicijas, bet viskas spręsis paskutinio turo rungtynėse Alytuje.

Sekmadienis, 10.20, 14:00, Jonavos miesto stadionas, 150 žiūrovų.

„Jonava” – Vilniaus „Riteriai B” 1:2 (0:1).

Teisėjai: J.Paškovskis (Vilnius), B.Kikutis (Vilnius), I.Pozdejeva (Vilnius).

Įvarčiai: D.Raudonius 90‘+2‘ (11m) -  M.Grigaravičius 12‘, A.Levšinas 80‘.

„Riteriai B“ į Jonavą atvyko negausiomis gretomis (vos 2 atsarginiai žaidėjai buvo registruoti rungtynių protokole), bet ir to užteko, kad nuliūdintų Jonavos stadione susirinkusius žiūrovus. Kita vertus, patys šeimininkai iš dalies irgi kalti dėl tokios susitikimo baigties. „Jonava“ didžiąją rungtynių dalį turėjo iniciatyvą, sukūrė momentų, bet vienintelį įvartį įmušė jau per pridėtą rungtynių laiką – per vėlai, kad išsigelbėti nuo pralaimėjimo. Tuo tarpu svečiams įvarčius pelnė žaidėjai, ne kartą atstovavę šiame sezone pagrindinei ekipai A lygos kovose – rungtynių debiute gerą komandos draugo perdavimą išnaudojo Mindaugas Grigaravičius, o rezultatą padvigubino po standartinės situacijos pasižymėjęs Aleksandras Levšinas.

„Jonavai“ nepavyko su sava publika atsisveikinti pergale, o apskritai namų stadione Eisvino Utyros auklėtiniai patyrė 6 pralaimėjimus šį sezoną. Norint kovoti dėl aukštesnių vietų tai – per daug.

Sekmadienis, 10.20, 14:00, Pakruojo miesto stadionas, 80 žiūrovų.

„Pakruojis” – Telšių „Džiugas” 1:9 (0:4).

Teisėjai: L.Jonušis (Klaipėda), E.Rudavičius (Klaipėda), M.Tubis (Panevėžys).

Įvarčiai: D.Lunskis 81‘ – D.Arlauskis 22‘, 68‘ ir 90‘, R.Lazdinauskas 27‘ ir 62‘, R.Misiūnas 43‘, S.Rakauskas 45‘, V.Kuridzė 69‘, E.Vainoras 86‘.

Stebuklų gamtoje būna, bet šį kartą jo galėjo tikėtis tik futbolu nesidomintys optimistai. Iki 22-os minutės dar kartais girdėjosi pakeltas „Džiugo“ trenerio Mariaus Šlutos balsas, bet užteko Darvydui Arlauskiui pirmą kartą pasiųsti kamuolį į „Pakruojo“ vartus, kai viskas stojo į savas vietas. Iki pertraukos telšiškiai įmušė dar tris kartus, o antroje rungtynių dalyje dar pasigerino įmuštų – praleistų įvarčių santykį. Pagal protokolą rungtynes stebėjo 80 žiūrovų, ko gero daugiau kaip pusė jų palaikė svečius. „Džiugas“ dar kartą atliko privalomus formalumus ir net įskaitytas techninis pralaimėjimas Kretingoje telšiškių turnyrinės situacijos neįtakojo.

Sekmadienis, 10.20, 15:00, Šiaulių miesto stadionas, 350 žiūrovų.

„Šiauliai“ – „Vilnius ” 5:2 (2:1).

Teisėjai: U.Veprauskas (Kaunas), S.Juočiūnas (Kaunas), L.Skladaitytė (Kaunas).

Įvarčiai: S.Amirzianas 24‘ ir 29‘, J.Petravičius 67‘, L.Valvonis 74‘(į sav. vartus), V.Viktoravičius 76‘ – R.Ruseckis 21‘, P.Malinauskas 86‘(11m).

Rungtynės Šiauliuose prasidėjo be didesnės žvalgybos. Abi komandos patikrino viena kitos gynybos stiprumą, o pirmieji pasižymėjo svečiai – Radoslavas Ruseckis pasinaudojo ne itin sėkmingu „Šiaulių“ vartininko žaidimu. Tačiau ilgai liūdėti šiauliečiams neteko – nepraėjo nei 10 minučių, o jie jau atsidūrė priekyje – du įvarčius pasinaudojęs puikiais partnerių perdavimais pelnė Sergejus Amirzianas.

Antrame kėlinyje vilniečiai pabandė atakuoti didesnėmis pajėgomis, bet atsivėrusioms erdvėmis ir neužtikrintu svečių gynybos žaidimu puikiai pasinaudojo šiauliečiai. Vėl „siautė“ aikštėje Justas Petravičius, du kartus nuo gynėjų pabėgęs Vaidas Viktoravičius rezultatą padidino iki 5:1. „Šiauliai“ dar ne kartą grasė varžovų vartams, bet paskutinis susitikimo įvartis krito į jų vartus – įvartį nuo 11 m žymos įmušė Povilas Malinauskas.

Daug atakų, daug įvarčių – toks sezono uždarymas Šiauliuose turėjo patikti sirgaliams!

Įdomiausi šių rungtynių momentai:

Sekmadienis, 10.20, 15:00, Mažeikių miesto stadionas, 110 žiūrovų.

Mažeikių „Atmosfera” – „Vilniaus Vytis” 0:6 (0:3).

Teisėjai: J.Mačikunytė (Šiauliai), A.Stepanovas (Šiauliai), G.Kaselytė (Šiauliai).

Įvarčiai: M.Makutunovičius 15‘, 65‘ ir 72‘, C.Tchayi Tchamba 26‘, 45‘ ir 63‘.

„Vilniaus Vytis“ nežaidė su likimu ir, įmušęs po 3 įvarčius kiekviename kėlinyje, Mažeikiuose įveikė „Atmosferą“. Vilniečių tarpe po tris kartus pasižymėjo  Mantas Makutunovičius (tai leido pakilti Mantui į trečią rezultatyviausių pirmenybių žaidėjų sąrašo vietą) ir Cyrilas Tchayi Tchamba.

Šeimininkai irgi kelis kartus grąsino vilniečių vartams, tačiau apskritai rungynių baigtis šį kartą nekėlė abejonių – svečiai žaidė užtikrintai ir stambios pergalės nusipelnė. Vilniečiams telieka vienos rungtynės, kurios gali lemti daug ką. Pergalė prieš „Šiaulius“ garantuotų Algimanto Liubinsko auklėtiniams bronzos medalius, kitais atvejais viskas priklausytų nuo to, kaip sužaistų varžovai.

Rungtynių Mažeikiuose santrauka:

Sekmadienis, 10.20, 16:00, Kaunas, NFA stadionas, 40 žiūrovų.

Kauno „Hegelmann Litauen” – Vilniaus „Žalgiris B” 8:1 (6:0).

Teisėjai: Š.Tamulynas (Kaunas), E.Bučinskas (Kaunas), D.Norkus (Pagėgiai).

Įvarčiai: G.Zagurskas 6‘ ir 40‘, M.Rusys 12‘, U.Lekečinskas 17‘ ir 24‘, D.Slambekovas 30‘ ir 87‘, L.Odincovas 63‘ – S.Vasiljevas 49.

Šį kartą įtemptos kovos negausiai susirinkę stadione žiūrovai neišvydo. Jaunieji žalgiriečiai nesugebėjo rimčiau pasipriešinti kovingai nusiteikusiems varžovams ir „subyrėjo“ jau pirmame kėlinyje, praleidę net 6 įvarčius. Po du įvarčius kauniečiams pelnė trys žaidėjai, o paskutinėse rungtynėse „Hegelmann Litauen“ laukia akistata su Kretingos „Minija“, kurioje turbūt spręsis 7-os vietos likimas.

Sekmadienis, 10.20, 18:00, Kėdainių miesto stadionas, 250 žiūrovų.

Kėdainių „Nevėžis” – Alytaus „Dainava” 0:3 (0:0).

Teisėjai: M.Jackus (Šiauliai), A.Alūzas (Šiauliai), D.Klimas (Šiauliai).

Įvarčiai: A.Marčiukaitis 72‘ ir 85‘, A.Kazakevičius 90‘+4‘.

Rungtynes Kėdainiuose galėtume prilyginti Senovės Romos gladiatorių dvikovai, kai kaunamasi iki pergalės , o lygiosios abiems dalyviams reiškia pralaimėjimą. Audringai prasidėjusiame susitikime įtampa neatslūgo daugiau kaip pusantro kėlinio, o varžovai vienas po kito griebdavosi už galvų, neišnaudodami dėkingų situacijų. Ypač apmaudu po rungtynių turėjo būti kėdainiečiams – iki pirmojo praleisto įvarčio turėjusiems bent tris šimtaprocentines galimybes įmušti pirmiems.

„Dainava“ taip pat daug dėmesio skyrė atakoms, o lemiamas persilaužimas rungtynėse įvyko antro kėlinio viduryje. Alanas Marčiukaitis du kartus atsidūrė atakų smaigalyje ir po Vicentės Menos bei Lino Savasto perdavimų nuginklavo šeimininkų vartų sargą. Rungtynes „Nevėžis“ baigė nepilnos sudėties, o per pridėtą laiką dar vienas svečių išpuolis baigėsi gražiu įvarčiu – pasižymėjo Andrius Kazakevičius.

Vienas žūtbūtines rungtynes „Dainava“ laimėjo, dabar lauki kitos- mūšis prieš „Bangą“!