30 turas. Uždanga nuleista.

Štai ir nuaidėjo paskutiniai teisėjų švilpukai, paskelbę dar vieną Pirmos lygos sezono finišą. Sužinojome visus laureatus, o apie tvyrojusią įtampą byloja net 5 raudonos kortelės, ištrauktos teisėjų paskutinio turo susitikimuose. Tikimės, viso sezono atradimus ir nusivylimus dar aptarsime, o dabar  - apie tai, kas dėjosi paskutiniuose pirmenybių susitikimuose.

Sekmadienis, 10.27, 13:00, Kaunas, NFA stadionas, 64 žiūrovai.

Kauno „Hegelmann Litauen” – Kretingos „Minija“ 2:0 (2:0).

Teisėjai: G.Mažeika (Kaunas), V.Šimkus (Kaunas), V.Kazlauskas (Kaunas).

Įvarčiai: B.Olencevičius 36‘(11m), U.Lekečinskas 44‘.

Rungtynių Kaune baigtį nulėmė sėkminga šeimininkams atkarpa pirmo kėlinio pabaigoje. Abiejuose epizoduose nebuvo apsieta be vieno iš kauniečių atakų lyderio Ugniaus Lekečinsko dalyvavimo. Iš pradžių jis išprovokavo baudinį, kurį sėkmingai realizavo Benas Olencevičius. O prieš pat pertrauką pasižymėjo ir pats Ugnius.

 „Minija“ šiose rungtynėse progų taip pat turėjo, tačiau jų neišnaudojo. Tad šeimininkams pavyko išlaikyti persvarą ir užsitikrinti septintą vietą pirmenybėse. Beje, „Hegelmann Litauen“  rungtynes baigė be vyriausiojo trenerio ant atsarginių suolelio – už „nekorektišką elgesį“ (citata iš rungtynių protokolo) jam buvo parodyta raudona kortelė. 

Sekmadienis, 10.27, 13:00, Vilnius, LFF stadionas, 250 žiūrovų.

„Vilniaus Vytis” – „Šiauliai“ 1:0 (0:0).

Teisėjai: D.Petraška (Ukmergė), A.Kartašovas (Ukmergė), G.Eidinzonaitė (Vilnius).

Įvartis: D.Malžinskas 87‘.

Kaip ir laukta, susitikimas Vilniuje buvo itin kovingas, o vienintelis jo įvartis, lėmęs šeimininkams medalius, krito rungtynių pabaigoje, kuomet svečiai jau žaidė be dviejų pašalintų iš aikštės žaidėjų.  

Galbūt tvyranti įtampa kiek kaustė futbolininkų (ypač tai pasakytina apie „vyčius“) veiksmus, nemažai palankių progų liko neišnaudotomis, kol galų gale Deividas Malžinskas „pramušė“ šiauliečių gynybą ir garantavo savai ekipai bronzos medalius.

Ką gi, antroje pirmenybių pusėje buvome fenomenalaus „Vilniaus Vyčio“ žaidimo liudininkais – 12 pergalių ir 2 lygiosios, 38 taškai iš 42 galimų – tai yra tas atvejis, kai skaičiai kalba geriau už bet kokius žodžius! Tiesa, Algimantas Liubinskas po rungtynių nespinduliavo ypač dideliu džiaugsmu, galima buvo suprasti, kad trenerį neramina ekipos ateitis. Ką gi, tokios jau lietuviško futbolo realijos...

Būtų neteisinga nepasakyti gerų žodžių ir apie „Šiaulius“. Gal ir nedaug kas tikėjosi tokio aktyvaus ir kovingo svečių žaidimo, bet ši ekipa dar kartą įrodė savo jėgą ir šiame sezone nusipelnė varžovų pagarbos. Vertinant visą sezoną, užimta vieta galbūt galėjo būti ir aukštesnė, tačiau Į pirmą lygą šiauliečiai žengė labai tvirtai.   

Rungtynių santrauka:

https://www.youtube.com/watch?v=uyUEqKU6_7g&feature=share&fbclid=IwAR03qIysrUntbAF9mfTpXwKjFAqDSY8Yh6Y36aDHRLbpRB01w02N3GYtUsQ

Sekmadienis, 10.27, 13:00, Telšių miesto stadionas, 300 žiūrovų.

Telšių „Džiugas” – Vilniaus „Žalgiris B” 1:2 (1:0).

Teisėjai: O.Abramavičius (Klaipėda), S.Kaušas (Klaipėda), O.Pliuškys (Klaipėdos r.)

Įvarčiai: A.Lipskis 17‘ – M.Mikulėnas 59‘, L.Žukauskas 82‘.

Kaip ir tikėjomės, Telšiuose  rungtynės baigėsi švente. Gal tiksliau – dviguba švente, nes ypatingos turnyrinės reikšmės neturėjusiose rungtynėse šeimininkai suteikė progą pasidžiaugti ir jauniesiems žalgiriečiams, iškovojusiems pergalę. Pirmasis „Džiugo“ pralaimėjimas namuose nė kiek nesugadino nuotaikos ir patiems žaidėjams ir susirinkusiai publikai. Viso sezono darbas pelnytai buvo įvertintas Pirmos lygos nugalėtojų titulais, o  didžiąją dalį šių rungtynių fotoalbumo sudaro „Džiugo“ žaidėjų nuotraukos su sezono trofėjumi.

Sekmadienis, 10.27, 13:00, Vilnius, Fabijoniškių gimnazijos stadionas, 70 žiūrovų.

„Vilnius ” – „Pakruojis” 9:0 (3:0).

Teisėjai: R.Adžgauskas (Alytus), J.Valatka (Alytus), U.Šmitaitė (Kaunas).

Įvarčiai: E.Zagurskas 34‘ ir 45‘(11m), P.Malinauskas 40‘ ir 48‘,R.Ruseckis 50‘, L.Juodkunaitis 68‘, M.Adomėnas 70‘, T.Gulbickis 72‘ ir 75‘.

Panašaus šių rungtynių rezultato buvo galima laukti, o jo dėka „Vilnius“ sezoną užbaigė turėdamas teigiamą įmuštų – praleistų įvarčių santykį. Įdomu pažymėti tik, kad aikštės šeimininkai visus 9 įvarčius sumušė per gana trumpą laiko tarpą – nuo 34-os iki 75-os minutės. Nesunku paskaičiuoti, kad tuo metu „Pakruojo“ vartininkas kamuolį iš tinklo traukė maždaug kas 5 minutes...

Kaip paaiškėjo, ši pergalė leido „Vilniui“ pakilti vienu laipteliu lentelėje aukščiau. Kitą sezoną bus įdomu stebėti tolimesnius šios komandos žingsnius.  

Sekmadienis, 10.27, 13:00, Trakų miesto stadionas, 34 žiūrovai.

Vilniaus „Riteriai B” – Mažeikių „Atmosfera” 1:2 (1:1).

Teisėjai: K.Bartuškevičius (Veisiejai), I.Kaprašovas (Vilnius), I.Pozdejeva (Vilnius).

Įvarčiai: E.Stočkūnas 25‘ – M.Velyvis 29‘, R.Gecevičius 65‘.

Paskutiniame ture „Atmosfera“ sugebėjo pabėgti iš paskutinės turnyrinės lentelės vietos, nugalėdama Trakuose. Beje, prieš „Riterius B“ mažeikiškiai laimėjo pirmenybėse abu kartus ir surinko beveik pusę visų savo taškų kraičio.Išskirtume dar vieną Martyno Velyvio įvartį – tokiu būdu sezono viduryje prie komandos prisijungęs žaidėjas tapo rezultatyviausiu joje.

Galima pasakyti, kad šiose rungtynėse laimėjo tie, kurie labiau pergalės norėjo, na , o „Riteriai“ galės dabar sukoncentruoti dėmesį į A lygos kovas, kurioje praktiškai ir teliko vienintelė intriga šių metų Lietuvos futbole- kas laimės bronzos medalius.

Sekmadienis, 10.27, 13:00, Kėdainių miesto stadionas, 150 žiūrovų.

Kėdainių „Nevėžis” – „Jonava” 3:2 (1:1).

Teisėjai: V.Vasiliauskas (Telšiai), D.Norkus (Pagėgiai), A.Banys (Telšiai).

Įvarčiai: E.Kugys 37‘, A.Gėgžna 52‘, R.Lipnevičius 80‘ – P.Osauskas 1‘, L.Stonkus 68.

Kaimynai vėl sužaidė rezultatyviai, pirmaujančios komandos keitė viena kitą, o lemiamu rungtynėse tapo Rimvydo Lipnevičiaus smūgis 80-ą minutę. „Nevėžis“ sugebėjo atsitokėti po pirmą minutę praleisto įvarčio, o po įvartį kėdainiečiams pelnė visi trys rezultatyviausi sezono futbolininkai. Tokiu būdu Evaldas Kugys prisivijo „Dainavos“ atstovą J.L. Balantą ir antrus metus iš eilės tapo rezultatyviausiu Pirmos lygos futbolininku. Unikalus pasiekimas, bet kažkodėl manau, kad jis mielai būtų išmainęs šį asmeninį pasiekimą į galimybę pasipuošti kartu su komanda pirmenybių medaliais ...

Beje, „Jonavos“ gretose pasižymėjo irgi žaidėjai iš rezultatyviausių sąrašo. Tiesa, jų pasiekimai kuklesni, kaip ir komandos. O šios rungtynės pakankamai gerai atspindėjo visą „Jonavos“ sezoną  - per daug neišnaudotų progų ir per daug klaidų gynyboje.

Įdomiausi šių rungtynių momentai:

https://www.facebook.com/734321683331837/videos/474355159832505/

Sekmadienis, 10.27, 13:00, Alytaus miesto stadionas, 1200 žiūrovų.

Alytaus „Dainava” – Gargždų „Banga“ 0:0.

Teisėjai: V.Paulauskas (Vilnius), J.Guobys (Vilnius), P.Lazdauskas (Panevėžys).

Rekordinį žiūrovų skaičių sutraukęs susitikimas Alytuje baigėsi be įvarčių. Po finalinio rungtynių teisėjo švilpuko džiaugėsi svečiai, užsitikrinę sidabro medalius, o tuo pačiu dar pratęsę ir futbolo sezoną (pagal nuostatus laukia pereinamosios rungtynės su  „Palanga“).

Kalbant apie patį susitikimą, „Banga“ pasirinko atsargesnį žaidimo modelį, daug dėmesio skyrė gynybinių veiksmų organizavimui ir tai darė pakankamai užtikrintai bei ramiai – visos susitikimo metu aikštės šeimininkai turėjo vos kelias galimybes pasiekti įvarčiui. Kita vertus, neteisinga būtų sakyti, kad svečiai vien gynėsi – jie surengė nemažai išpuolių , pasinaudodami gana didelėmis erdvėmis „Dainavos“ gynyboje ir gana dažnomis alytiškių klaidomis. Pavojingų momentų prie Alytaus komandos vartų buvo sukurta daugiau, bet šį kartą rungtynėse triumfavo gynyba.

Sezono metu abi komandos turėjo ir gerų atkarpų, ir duobelių, bet be jokios abejonės jos dar kartą patvirtino vienų iš Pirmos lygos lyderių vardą.

Rungtynių santrauka:

https://www.youtube.com/watch?v=PqJ8LJDht2g&fbclid=IwAR09Sv6rVIhGcn2FZEjOBOVcpygy0KHNIMaVQw8wSZmGWHwZL-qjhfdvxu8