7-as turas. Rinkome prezidentą, o kai kas – dar ir taškus….

Praeitas savaitgalis daug kam buvo kupinas įtampos ir veiksmo. Tiek politikoje, tiek kitose gyvenimo sferose. Įdomiai susiklostė pirmasis LR prezidento(-ės) rinkimų turas. Tarp pagrindinių pretendentų skirtumas – nedidelis ir dar neaišku , kas švęs galutinę pergalę. Visai kaip …. Pirmoje lygoje, kur situacija keičiasi žaibišku greičiu!

Penktadienis, 05.10, 18:30, Kupiškio miesto stadionas, 80 žiūrovų.

„Kupiškis” - „Vilniaus Vytis“ 1:4 (1:1)

Įvarčiai: E.Stankevičius 8‘ – J.Moroz 45+2‘ ir 65‘, M.Makutunovičius 58‘(11m), E.Andriušis 63‘.

Rungtynių pradžia galėjo optimistiškai nuteikti vietinius sirgalius – „Kupiškis“ įmušė greitą įvartį, žaidimas vyko gyvai, abi komandos turėjo galimybių rezultatą pakeisti. Svečiams vadovaujantis Algimantas Liubinskas , matyt nepatenkintas susitikimo eiga, jau pirmame kėlinyje atliko du keitimus. Permainos davė pastebimą rezultatą – jau per pridėtą pirmo kėlinio laiką Jevgenijus Morozas gražiu smūgiu rezultatą išlygino. Kas atsitiko su „Kupiškio“ gynyba antro kėlinio pradžioje turbūt gali paaiškinti tik jie patys – mažiau nei per 10 minučių praleisti trys įvarčiai ir susitikimo baigtis tapo aiški. Svečiai galėjo pasižymėti ir dar, bet solidi pergalė išvykoje pasiekta. Algimantas Liubinskas pasidžiaugė tvirtėjančiu savo ekipos jaunimo žaidimu, nors šįkart 3 iš 4-ių įvarčių pelnė patyrę žaidėjai – Jevgenijus Morozas ir Mantas Makutunovičius. Beje, Mantas realizavo jau trečią 11 m baudinį ir šioje statistikos kategorijoje yra nepralenkiamas lygoje.

Šeštadienis, 05.11, 14:00, Kretingos miesto stadionas, 300 žiūrovų.

Kretingos „Minija” - „Jonava“ 0:2 (0:1)

Įvarčiai: L.Stonkus 33‘, K.Gulijevas 90‘(11m)

„Jonava“ patvirtino savo, kaip „nemandagių“ svečių reputaciją – vėl išsivežė namo tris taškus. Kovingose rungtynėse įveikta Kretingos „Minija“. Abi komandos savo atakas dažnai grįsdavo tolimais perdavimais, stengdavosi surengti greitus išpuolius. 33-ia pirmo kėlinio minutė tapo sėkminga jonaviečiams. Kombinaciją, kurioje sudalyvavo Artūras Rocys ir Filipas Vozdroganovas tiksliu smūgiu užbaigė Laurynas Stonkus. Po pertraukos svečiai patikimai gynėsi, o pasitaikius progai – aštriai kontratakuodavo. Vienas pastebimiausių aikštėje buvo po traumos atsigavęs Kamranas Gulijevas. Būtent jis realizavo 11 metrų baudinį rungtynių pabaigoje ir įtvirtino svečių pergalę. „Minija“ ir toliau lieka be pergalių namuose, o „Jonava“ svečiuose nėra praleidusi nei vieno įvarčio... Gal komandoms vertėtų visas rungtynes žaisti svetimose aikštėse ?! :)

Šeštadienis, 05.11, 14:00, Gargždų miesto stadionas, 350 žiūrovų.

Gargždų „Banga” - Kauno „Hegelmann Litauen” 2:0 (1:0)

Įvarčiai: K.Urbaitis 22‘ ir 62‘

Du įvarčius žiūrovai išvydo ir Gargžduose. Vietinių sirgalių džiaugsmui, abu jie krito į Kauno „Hegelmann Litauen“ vartus. Pirmajame kėlinyje šeimininkai turėjo iniciatyvą, žaidybinę persvarą. Kelių progų gargždiškiai neišnaudojo, kamuolys jau kelintose rungtynėse iš eilės tikrino skersinio stiprumą. Galų gale po puikios Karolio Urbaičio „bombos“  išsiveržta į priekį. Antrame kėlinyje Karolis užbaigė gražią „Bangos“ ataką, kurioje sudalyvavo keli komandos draugai. Savų galimybių turėjo ir svečiai, bandę žaisti ganėtinai drąsiai ir kovingai. Tačiau Gargždų ekipa apsigynė, o Ignas Driomovas penktas rungtynes sezone išliko „sausas“. Rungtynių kovingumą liudija ir parodytos devynios geltonos kortelės, o kauniečių kapitonas Benas Olencevičius ją išvydo dukart ir savo pasirodymą buvo priverstas baigti anksčiau laiko.

Po pergalės „Banga“ žengė ant pirmo turnyrinės lentelės laiptelio  - ir, sprendžiant pagal demonstruojamą žaidimą, iš jos „iškrapštyti“ Gargždų futbolininkus bus nelengva.

Įspūdingiausi šių rungtynių momentai:

Trenerių komentarai:

Sekmadienis, 05.12, 13:00, Kėdainių miesto stadionas, 180 žiūrovų.

Kėdainių „Nevėžis” - Telšių „Džiugas” 0:1 (0:0)

Įvartis: K.Šulcas 89‘

Dvi komandos, žengiančios lyderių grupėje, rungtynes pradėjo gana atsargiai ir pirmame kėlinyje daug galimybių pasižymėti nebuvo. Po pertraukos žaidimas pagyvėjo ir progų pademonstruoti savo meistriškumą ekipų vartininkams nestigo. Iš pradžių „gaisrą“ prie savo vartų buvo priverstas „gesinti“ šeimininkų vartininkas Martynas Matijoška, po kiek laiko atėjo eilė pasižymėti ir „Džiugo“ vartus gynusiam Kajui Urbiečiui. Kaip jau tampa įprasta tokios įtampos rungtynėse, antro kėlinio pradžioje pasipylė ir geltonos kortelės.

Komandos ir toliau keitėsi atakomis, o dramatiška, džiaugsminga svečiams (ir skaudi šeimininkams) rungtynių atomazga įvyko 89-ą minutę, kai svečių išpuolį vainikavo pergalingas Konstantino Šulco įvartis. Šeimininkai dar metėsi atakon, turėjo galimybę, bet kamuolys skriejo pro šalį ...

Pergalė Kėdainiuose leido „Džiugui“ pakilti į pirmą vietą, bet šiame sezone kol kas tai dar nieko nereiškia ...

Sekmadienis, 05.12, 14:00, Pakruojo miesto stadionas, 170 žiūrovų.

„Pakruojis” - FA„Šiauliai“ 1:1 (1:1)

Įvarčiai: A.Renusas 12‘ – D.Konikas 22‘(11m)

Ne veltui „Šiaulių“ komandos vyr. treneris Renatas Vestartas, kalbėdamas apie rungtynes Pakruojyje, buvo gana atsargus. Savoje aikštėje „Pakruojis“ -  itin nenuolaidus ir pralaimėjimas „Dainavai“ buvo greičiau reta išimtis nei taisyklė. Tą patvirtino ir sekmadienio rungtynių eiga. Gan pavasariška, ne itin lygi  aikštė neleido komandoms pademonstruoti labai kokybiško futbolo, tokiomis aplinkybėmis daug ką lemia charakteris bei kovingumas. Itin padidėja įvairių standartinių situacijų reikšmė. Nenuostabu, kad po jų ir krito abu rungtynių įvarčiai. Iš pradžių Aivaras Renusas po kampinio atsidūrė reikiamoje vietoje ir galingu smūgiu „pakišo“ kamuolį po skersiniu. Po dešimties minučių į šeimininkų vartus skiriamas baudinys (žaidimas ranka) ir Donatas Konikas užtikrintai jį realizuoja, pasižymėdamas jau 8-ą kartą pirmenybėse. Nepaisant tolimesnių abiejų ekipų pastangų, galutinis teisėjo švilpukas užfiksavo lygiąsias – 1:1. „Šiauliams“ pastaroji savaitė buvo sunkoka, komanda prarado 5 taškus, o „Pakruojis“ yra kol kas daugiausiai kartų lygiosiomis sužaidusi lygos ekipa. Taškas prie taško – nėra labai blogai, bet, siekiant kilti aukščiau, reikia ir pergalių...

Sekmadienis, 05.12, 16:00, Vilnius, Fabijoniškių gimnazijos stadionas, 200 žiūrovų.

„Vilnius” - „Riteriai B“ 2:1 (1:1)

Įvarčiai: R.Rusecki 20‘, P.Malinauskas 64‘(11m) – L.Jakavičius 33‘.

Žiūrovai, susirinkę sekmadienio popietę į Fabijoniškių gimnazijos stadioną neturėjo likti nusivylę. Komandos daug atakavo, buvo nemažai pavojingų momentų, neišnaudotų progų, smūgių į vartų konstrukcijas ir įvarčių. Geriau pradėję rungtynes „Riteriai B“ pirmieji praleido įvartį. Perėmę iniciatyvą,  kelis kartus pavojingai atakavo šeimininkai, po Igno Kružiko smūgio suskambo svečių komandos vartų virpstas. Netrukus Lukas Jakavičius rezultatą išlygino,  o dar vieną progą griebtis už galvos turėjo „Vilniaus“ sirgaliai – skersinis!

Po pertraukos rungtynės taip pat vyko atkakliai, permainingai ir aštriai, o lemiamas įvartis buvo pasiektas iš baudinio, skirto už žaidimą ranka. Taiklus Povilo Malinausko smūgis tapo vieninteliu antrame kėlinyje. Pasiekęs antrą pergalę „Vilnius“ žengtelėjo keliais laipteliais aukštyn lentelėje ir atsidūrė 12-oje vietoje.

Sekmadienis, 05.12, 16:00, Mažeikių miesto stadionas, 100 žiūrovų.

Mažeikių „Atmosfera” - Vilniaus „Žalgiris B” 1:2 (0:1)

Įvarčiai: G.Gineitis 84‘ - S.Urbys 32‘ ir 58‘(11m).

Netrūko aistrų ir autsaiderių dvikovoje Mažeikiuose. Vilniečiai kiek vėlavo į rungtynes, bet Mažeikiuose išrikiavo sudėtį, pastiprintą Simonu Urbiu, Matu Vareika, Timuru Puchovu.Skirtingai nuo praėjusių kartų, jie rungtyniavo didžiąją rungtynių dalį ir tapo svarbiais pirmosios „Žalgiris B“ pergalės kalviais. Abu įvarčius pelnęs Simonas Urbys demonstruoja norą žaisti ir kovoti, ko kartais pasigesdavome iš kitų pagrindo žaidėjų, talkinančių Vilniaus klubo jaunimui.

Šeimininkų padėtį apsunkino tai, kad nuo 50-os minutės „Atmosfera“ žaidė mažumoje- dvi geltonos kortelės buvo parodytos Renatui Žebrauskui. Nepaisant to, 84-ą minutę vieni iš jauniausių komandos žaidėjų „organizavo“ įvartį į svečių vartus – po Adrijaus Kontenio perdavimo įmušė Gvidas Gineitis. Daugiau mažeikiškiams nieko nuveikti nepavyko, tad žemaičiai, bent jau kol kas, atsidūrė paskutinėje lentelės vietoje.

Pirmadienis, 05.13, 19:00, Alytaus miesto stadionas, 800 žiūrovų.

Alytaus DFK „Dainava”- Kauno „Stumbras B” 0:2 (0:1)

Įvarčiai: T.Petukauskas 22‘, M.Bissi 54‘.

Rungtynės Alytuje sutraukė rekordinę šiam Pirmos lygos sezonui auditoriją. Alytiškiai pasiilgo futbolo, o gausiai susirinkę sirgaliai laukė savo komandos pergalės ir dar vieno žingsnio į lyderių gretas. Deja, šiuos planus teko atidėti. Iš vienos pusės, šeimininkų komanda gal kiek ir „perdegė“, iš kitos – labai protingai, brandžiai  ir kokybiškai sužaidė jų oponentai. Jau rungtynių pradžia parodė, kad kauniečiai nesiruošia „sėdėti apkasuose“. Kol alytiškiai bandė prisitaikyti prie „įžūloko“ svečių žaidimo stiliaus, krito pirmasis rungtynių įvartis. Yehoras Kondratiukas netikėtai prasmuko pro gynėją, į puolėjo smūgį vartininkas sureagavo, bet kamuolys atšoko tiesiai Tanui Petukauskui, kuriam tereikėjo pataikyti iš kelių metrų jau į  neginamus vartus. Po „šalto dušo“ alytiškiai perėmė iniciatyvą, perkėlė žaidimą į varžovų aikštės pusę, kėlė daug kampinių, mušė baudos smūgius, bet „Stumbro B“ gynyba, šaltakraujiškai vadovaujama Matheus Bissi, žaidė be klaidų. Maža to, antro kėlinio pradžioje būtent Bissi gražiu smūgiu galva po Luko Čepkausko pakelto kampinio šeimininkus pasiuntė į gilų nokdauną, iš kurio pastarieji taip ir nepakilo. Kelioms alytiškių progoms pavirsti įvarčiais neleido geras rungtynes sužaidęs Airidas Mickevičius, o rungtynių pabaigoje jau „Stumbro“ žaidėjai rezultatą galėjo paversti nepadoriu. Vienas geriausių rungtynių sužaidę kauniečiai aplenkė alytiškius turnyrinėje lentelėje ir pakilo į šiame sezone dar nematytas aukštumas.