Andrius Lipskis rekomenduoja skaityti knygas

Koronavirusas sustabdė mūsų kasdienius gyvenimus. Lietuvoje paskelbtas karantinas, todėl draudžiama įvairi aktyvi veikla.

Futbolas ne išimtis. Atidėtas LFF Pirmos lygos pirmenybių startas, sustabdytos kitos futbolo varžybos. Futbolininkai išėjo privestinių atostogų.

Pirmalyga.lt pristato rubriką, kurioje mūsų futbolininkai savo gerbėjams rekomenduos įsimintiniausias knygas ir/ar filmus.

Pirmasis mūsų rubrikos svečias Telšių "Džiugo" saugas Andrius Lipskis. 

Kad Jūsų laisvalaikis būtų įdomesnis, Andrius rekomenduoja šias knygas:

Phil Knight "Batų vilkas" - tai knyga apie tikėjimą beprotiška idėja ir neįveikiama sporto galia. 1963-iaisiais su 50 dolerių pradiniu kapitalu įkurtos kompanijos metinės pajamos buvo 8 tūkstančiai dolerių, šiandien siekia 30 milijardų. NIKE ženkliukas – šuoras – visame pasaulyje yra labiausiai atpažįstamas prekės ženklas. Kompanijos sėkmė studijuojama prestižiniuose pasaulio universitetuose ir pripažįstama, jog tai ne tik verslas – tai kultūra.
Atviri, linksmi, pilni įtampos, gražiai parašyti – tai memuarai tiems, kurie myli sportą, bet pirmiausia tai knyga žmonėms, mėgstantiems skaityti memuarus.

Karl Ove Knausgard ,,Mano kova. Mirtis Šeimoje" - romane Knausgårdas dokumentuoja savo paauglystės prisiminimus, aistrą roko muzikai, pirmąjį įsimylėjimą, santykius su vyresniuoju broliu, mylinčia, tačiau blankia, beveik nepastebima motina ir nutolusiu, nenuspėjamu tėvu, iš panagių analizuoja skausmą ir kitus, prieštaringus jausmus, patirtus tėvui mirus. Autorius kuria vitališką ir itin universalų pasakojimą apie kasdienes, mažas ir dideles, žmogaus kovas, kurias mes visi kovojame diena iš dienos.

Karl Ove Knausgard "Mano kova. Mylintis žmogus"- knygos šerdis – Knausgårdo ir jo žmonos Lindos meilės istorija, tačiau, pasakodamas apie intymiausius santykius, autorius brutaliai ir atvirai analizuoja įvairiausias kitas meilės ir nemeilės formas: vaikams, tėvams, draugams, giminėms, šaliai, kaimynui ar nepažįstamajam. Leidžiasi į skausmingas savojo „aš“ paieškas: rašymas jam – mėginimas išsilaisvinti, atsiriboti nuo kitų, kasdienybės; paliečia ir savęs pažeminimo arba išaukštinimo temas. 


Jei esate filmų ar serialų mėgėjas, Andrius Lipskis siūlo:

"Gomora" - kriminalinis serialas apie Neapolio mafiją. Siekiant kuo didesnio autentiškumo, serialo aktoriai yra kilę iš Neapolio miesto arba regiono. 

"Ištraukti peiliai" - Harlanas Tombris yra itin sėkmingas ir, žinoma, turtingas rašytojas, švenčiantis 85-erių metų sukaktį. Šia proga į jo namus suvažiuoja visa didžiulė Harlano šeima. Kitą rytą po puikaus vakarėlio Harlanas randamas negyvas. Uždraudęs gausiai susirinkusiems giminaičiams bei tarnams išeiti iš namo, detektyvas pasiraitoja rankoves ir ima aiškintis, kas padėjo Harlanui persikelti į aną pasaulį.