Dainius Šumauskas: „Keliame ambicingus tikslus!"

Kauno „Hegelmann Litauen” komanda pernai metais debiutavusi LFF Pirmoje lygoje joje nepasimetė ir užėmė 7-ą vietą. Šiais metais kauniečiai vieni pirmųjų pradėjo ruoštis sezonui ir puoselėja kur kas ambicingesnius tikslus. Mintimis apie ekipą, joje įvykusias permainas sutiko pasikalbėti klubo direktorius Dainius Šumauskas.

-Prisiminkime praeitą sezoną. Kokie įspūdžiai išliko apie jį?

Prieš sezoną išsikėlėme sau uždavinį įsitvirtinti lygoje, patekti į pirmą dešimtuką, tą padaryti pavyko. Kažkiek prireikė laiko adaptuotis lygoje, bet tai netruko labai ilgai ir finišą pasiekėme būdami tvirtais vidutiniokais. Apskritai, lygoje šiek tiek labiau išsiskyrė pirmojo penketuko komandos, savo gretose turėjusios labiau patyrusių žaidėjų. Galvoju, mums šio komponento šiek tiek  pritrūko. Neišvengėme ir duobutės pirmenybių eigoje. Apskritai sezonas davė daug peno apmąstymams, atskleidė ir mūsų silpnesnes vietas, pozicijas, kurias reikia stiprinti.

-Galbūt kuriuos nors praeito sezono žaidėjus galėtumėte išskirti, gal kas nustebino?

Futbolas – komandinis sportas, tad pasiektas rezultatas- viso kolektyvo indėlis. Visgi, lyderiai reikalingi ir labai svarbu juos turėti tiek aikštėje, tiek šalia jos. Vienu iš ekipos lyderių drąsiai galėčiau pavadinti Manta Rusį, atnešusį labai daug naudos mums. Stabiliai ir patikimai gynybos linijoje žaidė Mantas Sirvydas. Pirmą ratą daugelyje situacijų komandą gelbėjo vartininkas Tadas Simaitis. Turėjome ir jaunų žaidėjų, pavyzdžiui, Ugnių Lekečinską, kuriam pilnai atsiskleisti sutrukdė traumos. Apskritai, norėčiau dar kartą padėkoti visiems komandos nariams, na o dabar mūsų laukia naujas puslapis.

-Gal kam buvo ir netikėta, bet komanda turi naują vyriausiąjį trenerį Artūrą Ramošką, taip pat pasipildė trenerių, administracijos gretos. Kodėl buvo atsisveikinta su Vytautu Masaičiu?

Vėlgi, gyvenimas nestovi vietoje, viskas keičiasi, tad toks sprendimas buvo priimtas, tikintis didesnio progreso. Esame dėkingi buvusiam treneriui už nuveiktą darbą, komanda atjaunėjo, debiutavome LFF Pirmoje lygoje.

Visgi, kaip sakiau, reikia žiūrėti pirmyn ir mūsų nuomone treneris su tokia patirtimi, kurią turi Artūras Ramoška sugebės įvykdyti keliamus uždavinius. O jie – kur kas aukštesni, nei kad buvo pernai metais. Komandos trenerių štabą papildė jaunas specialistas Tadas Vilkevičius, sporto direktoriaus pareigas užėmė Giedrius Klevinskas. Galvoju, kad tai rimta paspirtis siekiant mūsų tikslų.

-Apie šių metų tikslus ir pakalbėkime. Kokie jie? Beje, buvo pasirodžiusi informacija apie „Hegelmann Litauen” siekius gauti A lygos licenciją. Buvo minčių apie dalyvavimą A lygoje?

Pasitarėme su komandos savininku, įvertinome savas galimybes ir norime šių metų pirmenybėse kovoti dėl LFF Pirmos lygos medalių. Kaip tai pavyks- parodys laikas, bet siekti reikia aukščiausio.

Minčių apie A lygą, neslėpsiu, buvo. Sportiniu principu mes ten nepatenkame, bet visi žinome, kokia buvo susiklosčiusi situacija, neaiškumas dėl A lygoje dalyvausiančių komandų skaičiaus. Visgi, apsvarstę visus „už” ir „prieš”, nusprendėme rinktis evoliucijos kelią. Į aukščiausią Lietuvos futbolo divizioną smagiau ir teisingiau papulti sportiniu principu. To ir sieksime artimiausiais metais.

-Ambicingiems tikslams pasiekti nepamaišytų ir komandos pastiprinimas. Gal būt atskleisite, kokiais žaidėjais pasipildė „Hegelmann Litauen”?

Komandos treniruotėse pluša ne vienas žaidėjas, turintis ir A lygos patirties, tad naujų veidų tikrai bus. Apie juos paskelbsime artimiausiu metu, tad sekite mūsų naujienas. Užsiminiau, kad pernai metų komandoje kiek trūko patyrusių žaidėjų. Tikimės, jog šiais metais mūsų sudėtis bus labiau subalansuota.

-Kur vyksta komandos treniruotės? Kada numatytos pirmosios kontrolinės rungtynės ?    

Kaip ir praeitais metais komanda treniruojasi NFA stadione. Kontrolinių rungtynių ciklą pradėsime vasario mėnesį . Kitą šeštadienį, vasario 1 dieną žaisime sostinėje su „Vilniaus Vyčio” ekipa, o dar už savaitės suplanuotos rungtynės prieš A lygos kovoms besiruošiančią Gargždų „Bangos” ekipą.

-Dėkui už pokalbį, lauksime kitų naujienų iš „Hegelmann Litauen” stovyklos.