„Džiugo“ senbuvis: „Telšiuose viskas keitėsi tik į gerą“

Savo mintimis apie komandos gyvenimą dalijasi vienas iš „Džiugo“ senbuvių, nuo pat klubo atkūrimo 2014 metais vis dar komandoje esantis Kęstas Pilipavičius. Vartininkas yra ne tik mėgstamas sirgalių – žiūrovų simpatijas telšiškiui įrodo visada pasigirstantys plojimai ar palaikymo šūkiai žengus jam ant žaliosios vejos, tačiau ir svarbi figūra komandos rūbinėje.

- Kęstai, esate vienas iš vyriausių „Džiugo“ komandos narių, komandoje esate nuo pat jos atkūrimo, kaip Jūsų akimis keitėsi klubas?
Manau, kad viskas keitėsi tik į gerą. Pažiūrėkime, kur esame dabar! Nuo antros lygos pakilome iki pirmos lygos aukščiausios vietos. Komanda turėjo galimybę debiutuoti A lygoje, tačiau dėl tam tikros susiklosčiusios situacijos, teko atidėti šį sprendimą. Kolektyvas vis plėtėsi, trenerių skaičius augo, o norinčių vaikų žaisti futbolą taip pat ženkliai didėjo. Žaidėjai kasmet tobulėja, o tam įtakos turi mūsų puiki sporto bazė. Man yra labai džiugu, kad galėjau prisidėti ir vis dar prisidedu prie mūsų miesto komandos.

- Šiuo metu vis dar esate ir B komandos vartininkas, ir individualus vartininkų treneris. Kuri pozicija mielesnė?
Abi pozicijos yra mielos. Malonu, kai pats būdamas aikštelėje gali tiesiogiai padėti komandai, bet taip pat lygiai džiugu matyti treniruojamą vartininką aikštėje kuris atlaiko smūgiuotą varžovo kamuolį ar 11 m. baudinį. O jei dar žiūrovai tai įvertina palaikymo šūksniais, plojimais – tai iš vis yra super. Tada nesvarbu, kur tu esi, ant suoliuko ar aikštėje. Nes, kaip komanda, sieki tik vieno tikslo – pergalės.

- Ar pasiruošimas sezonui jau vyksta pilnu tempu?
Po karantino sušvelninimo ir leidimo treniruotis praėjo jau trys savaitės. Pasiruošimas vyksta tikrai pilnu tempu. Žaidėjai atiduoda visas jėgas treniruotėse, ir tai matant iš šono, mus, trenerius džiugina.

- Gal jau turite išsikėlę kokius tikslus šiam sezonui?
Aš manau, kad pagrindinis tikslas yra kuo geriau pasiruošti sezonui ir siekti aukščiausių rezultatų.

- Gal gali sudaryti „Džiugo“ svajonių komandą iš buvusių ir esančių žaidėjų?
Mano svajonių komanda yra 2019 metų sezono ekipa, kai visi kartu laimėjome pirmos lygos nugalėtojų titulą.

- Tavo nuomone, ar naujieji komandos nariai sugebės tinkamai pakeisti ekipą palikusius žaidėjus?
Kiekvienais metais  komandos nariai keičiasi. Vieni mus palieka, atvyksta nauji.  Manau, kad kiekvienas naujas atvykęs žaidėjas atneša ir naujų vėjų.

- Pastaraisiais sezonais aikštėje pasirodai retai. Ar nesinori daugiau laiko praleisti aikštėje?
- Prie to esu jau pripratęs. Reikia vietą užleisti jaunesniems, gabesniems vartų sargams. Niekada nesakau niekada. Pavyzdys yra praėjusių metų sezono rungtynės prieš Kretingos „Minijos“ komandą. Susiklosčius tokiai situacijai, man teko išbėgti kaip pagrindiniam vartininkui. Taigi, negali žinoti. Bet šiuo metu, manau, yra du tikrai geri vartininkai, kurie savo darbu prisidės prie komandos pergalių.

- Kokia  tavo mėgstamiausia komanda ir žaidėjas?
Mėgstamiausia komanda yra Londono „Chelsea“. Žaidėjas – Cristiano Ronaldo. Vartininkas – nesenstantis Gianluigi Buffon.

- Tavo palinkėjimai „Džiugo“ fanams?
Pirmiausia, didėlė padėka jiems už tai ką jie daro. O palinkėjimas – kad visada išliktų tokie emocionalūs ir toliau taip stipriai palaikytų savo miesto komandą.