FK „Vilnius“ iškovojo antrą pergalę šiame sezone

Pirmos lygos 7-ajame ture Vilniaus derbyje pergalę po atkaklios kovos iškovojo Igorio Morino
vadovaujama FK „Vilnius“ komanda, kuri 2:1 (1:1) palaužė FK „Riteriai B“ ekipą ir antrą
kartą šiame sezone įsirašė 3 taškus.

Rungtynes geriau pradėjo „Riterių B“ komanda, kuri kėlinio pradžioje sukėlė kelis gaisrus prie
Dominyko Valecko ginamų vartų: prie baudos aikštelės prieigų pavojingą baudos smūgį atliko
Valdas Paulauskas, vėliau „Vilniaus“ vartininkui teko gelbėti savo ekipą dar nuo kelių varžovų
išpuolių.

„Riteriai B“ toliau kūrė progas, kol 12 min. pirmoji pavojinga ataka surengta ir prie svečių vartų:
išbėgęs į įtaką dešine koja smūgiavo Povilas Malinauskas, kurio smūgį blokavo varžovų gynėjai.
Netrukus po kampinio kamuolį į vartus pabandė nukreipti Haroldas Šidlauskas.
Gerą progą turėjo ir raudonųjų atstovas Radoslav Rusecki, bet jo paleistas spyris skriejo virš vartų,
kol 20 min. saugas tiksliai pasiuntė kamuolį į vartų tinklą ir persvėrė rezultatą – 1:0.
Iniciatyvą perėmę šeimininkai nesustojo ir po minutės jau Ignas Kružikas patikrino T. Čepulio
budrumą. Vis dėlto stiprus žaidėjo smūgis skriejo virš skersinio.

„Riteriai“ atsakė Roko Filipavičiaus netiksliu smūgiu virš vartų, o vilniečiai atakas kūrė kairiuoju ir
dešiniuoju kraštais. Dvi progas 29 min. ir 31 min. vėl susikūrė I. Kružikas, tačiau pirmą jo ataką
sustabdė „Riterių“ gynėjas, o vėliau įvartį pelnyti sukliudė virpstas.

33 min. rezultatą išlygino į baudos aikštelę įsiveržęs, smūgiui pernelyg daug erdvės iš varžovų
gynėjų gavęs ir tiksliai smūgiavęs Lukas Jakavičius – 1:1.

FK „Vilnius“ vėl galėjo persverti rezultatą po dar vieno I. Kružiko smūgio 35 min, tačiau teisėjo
asistentas nusprendė, kad kamuolys atšokęs nuo skersinio vartų linijos nekirto. Iki pirmo kėlinio
pabaigos abi komandos toliau kūrė atakas, vyravo atviras futbolas. Pirmą kėlinį užbaigė Luko
Juodkūnaičio uždirbtas kampinis, tačiau kamuolio į riterių vartus niekam nukreipti nepavyko.
Antros rungtynių dalies pradžioje kairiuoju kraštu prasiveržęs R. Rusecki atliko aštrų perdavimą
link vartų, kurį atrėmė „Riterių B“ vartininkas. Dar vienas šeimininkų išpuolis baigėsi tolimu
smūgiu šalia vartų. Svečiai taip pat atsakė Edvino Baniulio prasiveržimu ir dar vienu bandymu
nuginkluoti puikiai šiandien savo darbą atlikusį D. Valecką.

63 min. vilniečių ataką baudos aikštelėje ranka sustabdė „Riterių B“ gynėjas ir teisėjo skirtą 11 m.
baudinį sėkmingai realizavo P. Malinauskas – 2:1 (1:1).

73 min. I. Kružikas prie pat T. Čepulio ginamų vartų turėjo puikią progą pelnyti įvartį, bet saugo
smūgį blokavo varžovų gynėjas. Po kelių minučių panašioje situacijoje atsidūrė ir L. Juodkūnaitis,
tik šį kartą ataką sustabdė vartininkas.

Pačioje rungtynių pabaigoje „Riterių“ antroji komanda pabandė užgulti I. Morino vienuolikės
vartus, tačiau koncentracijos nepraradę „Vilniaus“ futbolininkai sėkmingai apsigynė ir iškovojo
antrą itin svarbią pergalę debiutiniame sezone bei su 6 taškais pakilo į 12-ają lentelės vietą.

FK „Vilnius“ startinė sudėtis: D. Valeckas, L. Valvonis, H. Šidlauskas, P. Kalimavičius, D.
Apitionokas, E. Motuz, I. Kružikas (nuo 89 min. – T. B. Butler), P. Malinauskas ( nuo 64 min. - H.
K. Armal), J. Kibirkštis (nuo 93 min. - A. Kondratovič) , R. Rusecki (nuo 83 min. – K. Pupeikis), L.
Juodkūnaitis.

„Riteriai B“ sudėtis: T. Čepulis, R. Masenzovas, E. Baniulis, L. Jakavičius (nuo 58 min. – G.
Domkus), E. Ališauskas, E. Dusevičius, R. Ratkevičius, R. Filipavičius, M., Radžiukynas, E.
Stočkūnas, V. Paulauskas (nuo 58 min. – D. Amoah).