Į A lygą galės patekti keturios komandos

Prieš atnaujinant Lietuvos futbolo čempionatus, Lietuvos futbolo federacija (LFF) atnaujinta varžybų nuostatus, kurie aktualūs ir Pirmos lygos komandoms - patvirtinta varžybų sistema, patekimas į A lygą, pakeistos perėjimų lango datos.

Pusantro rato sistema

LFF I lygos pirmenybės bus vykdomos 1,5 (vieno su puse) ratų sistema. 

Komandos žais po vieną ratą, po kurio bus skirstomos į dvi grupes (1-8 ir 9-14). Pirmas ratas vykdomas Bergerio sistema, pagal 2019 m. pirmenybėse užimtas vietas. Visi iškovoti taškai užskaitomi. Komandos, kurios pirmo rato rungtynes žaidė namuose, grupių etapių turuose žais išvykoje, arba komandos, kurios pirmo rato rungtynes žaidė išvykoje, grupių etapių turuose žaidžia namuose. Grupės, kurioje žaidžia 1-8 vietas po pirmo rato užėmusios komandos, sužaidus visas LFF I lygos pirmenybių Rungtynes, žemiau 8 vietos nekrenta. Atitinkamai grupėje, kurioje žaidžia 9-14 vietas po pirmo rato užėmusios Komandos, sužaidus visas LFF I lygos pirmenybių Rungtynes negali pakilti aukščiau 9 vietos.

Aukštyn - keturios komandos

Pagal atnaujintus nuostatus iš LFF I lygos į LFF A lygą patekti paliekama teisė LFF I lygos pirmą, antrą, trečią ir ketvirtą vietą užėmusioms komandoms, išskyrus dublerines B komandas. LFF I lygos pirmenybių pirmos, antros, trečios ir ketvirtos vietų laimėtojai įgyja teisę kitą LFF sezoną žaisti LFF A lygos čempionate. Siekiant pasinaudoti šia teise atitinkamas Klubas privalo įgyvendinti visus su dalyvavimu LFF A lygos čempionate siejamus reikalavimus.

Jei LFF I lygos pirmenybių pirmos, antros, trečios ir ketvirtos vietų komandų laimėtojų tarpe, kuri nors komanda atsisako dalyvauti kito sezono LFF A lygos čempionate arba neatitinka visų su dalyvavimu LFF A lygos čempionate siejamų reikalavimų, tuomet šią teisę įgyja LFF I lygos pirmenybėse, ne žemesnę nei aštuntą  vietą užėmusios komandos.

Klubų komplektacijos koregavimui bus suteikta papildoma savaitė

Dėl COVID-19 pandemijos sustojus visiems sporto renginiams, klubai didelį dėmesį skyrė savo žaidėjams bei jų išlaikymui. Vis dėlto, dėl įvairių priežasčių, ne visi klubai baigė komandos komplektacijas, todėl buvo pasiūlyta papildoma savaitė klubų komplektacijos koregavimui. Nutarta įtraukti papildomą savaitę nuo gegužės 23 iki 30 dienos, kurios metu klubai galės papildyti savo žaidėjų gretas.

„Lietuvos futbolo federacija siekia padėti Lietuvos klubams. Aktyviai bendraujame tiek su Lietuvos futbolo lygų, tiek su klubų atstovais ir matome realią situaciją. Atsižvelgiant į tai, buvo iškeltas papildomos savaitės klausimas ir balsavimo metu jam buvo pritarta. Yra klubų, kurie jau baigė formuoti komandas, tačiau dėl įvairių priežasčių yra priversti ieškoti papildymo. Tikiu, kad klubai pasinaudos šia galimybę ir prieš čempionatų atnaujinimą grįš dar labiau sustiprėję“, – LFF.lt cituojamas LFF generalinis sekretorius E. Stankevičius.

Taip pat nuspręsta atidėti vasaros perėjimų lango datą. „Įprasta, kad perėjimų langas atsidaro birželio 27 d. ir užsidaro liepos 27 d. Tačiau šiuo metu konsultuojamės su FIFA bei klubais apie perėjimo lango paslinkimą. FIFA šitam scenarijui neprieštarauja ir padeda, taip pat išgirdus klubų nuomonę bei pritarimą nuspręstą vasaros perėjimų langą perkelti į liepos 13 d. – rugpjūčio 12 d.“, – sakė LFF generalinis sekretorius.

Taurėje - trijų lygų komandos

LFF taurės varžybose šiemet dalyvaus tik A lygos, Pirmos lygos ir II lygos komandos. Pirmasis etapas planuojamas birželio 16-21, II etapas, - birželio 24-30 d. Aštuntfinalis, kuriame į turnyrą įsijungs A lygos komandos - liepos 7-8 ir 14-15 d.