I lygos debiutui besiruošiantis FBK "Kaunas" pakuteno nervus Jonavos "Lietavai"

Šeštadienį Futbolo bendruomenės klubas (FBK) „Kaunas“ rungtynėmis Kėdainiuose prieš Jonavos „Lietavą“ pratęsė pasiruošimą naujajam I lygos sezonui. Debiutuoti pirmenybėse besiruošiantys Geltonai Žali išplėšė lygiąsias kovoje su lygos senbuviais jonaviečiais.

Dvikovą kur kas sėkmingiau pradėjo Geltonai Žalių varžovai, kuriems šios rungtynės buvo jau šeštosios sezono pasiruošime. Iki šios dvikovos „Lietava“ buvo laimėjusi du kontrolinius susitikimus prieš I lygos dalyvius – „Šilą“ 4:1 ir MRU 5:1 ir buvo priversta tris kartus pripažinti A lygoje žaidžiančių klubų pranašumą – „Spyrio“ 0:3, “Stumbro” 0:2 ir „Sūduvos“ 0:3.

27 min. „Lietavą“ po žaibiško išpuolio į priekį išvėdė po ilgų klajonių į Jonavą sugrįžęs Eisvinas Utyra. Tiesa, futbolininkas sėkmingo smūgio metu nukentėjo nuo kontakto su virpstu, bet vėliau tęsė rungtynes.

Po keletos minučių puikia galimybe išlyginti rezultatą nepasinaudojo vienas iš būsimų FBK „Kauno“ naujokų Paulius Sirotavičius.

Po pertraukos „Geltonai Žalių“ treneriai į žaidimą įnešė šviežio kraujo ir tas netrukus davė savo rezultatų. 52 minutę po vieno iš ispano Juan Sevilla Sevilla reidų dešiniuoju kraštu ir perdavimo į baudos aikštelę, įvartį pelnė Mindaugas Zlatkus – 1:1.

65 minutę į kauniečių vartus buvo paskirtas abejotinas 11 metrų baudinys ir geltona kortele buvo nubaustas Nemanja Bjelan. Jonaviečių gretose baudinį tiksliai smūgiavo Lukas Miščiukas ir „Lietava“ dar kartą išsiveržė į priekį.

Per paskutines 20 dvikovos minučių „Kauno“ futbolininkai ypač suaktyvino savo veiksmus atakuojant ir ne kartą grąsino „Lietavos“ vartams. Ypač pastebimi puolime buvo po keitimo pasirodę Šarūnas Bičiušas, Edgaras Petkevičius ir Aleksas Samuščenko. Būtent pastarasis, išlaukęs savo šanso, tapo Geltonai Žalių gelbėtoju. 90 min. Jaunasis „Kauno“ saugas gavęs perdavimą iš Š. Bičiušo, tiksliai jį nukreipė į Lauryno Vertelio ginamus vartus – 2:2. Mačas baigėsi taikiu rezultatu.

FBK „Kaunui“ tai buvo trečiosios ikisezoninės rungtynės. Prieš tai „Geltonai Žali“ 0:3 nusileido “Spyriui” ir 6:3 įveikė Vilniaus MRU. Kontrolinių rungtynių seriją „Kaunas“ pratęs kitą sekmadienį dvikova su „Gariūnais“ Vilniuje.

Rungtynių statistika

Jonavos „Lietava“ – FBK „Kaunas“ 2:2 (1:0)
Kėdainių miesto stadionas, teisėjas – J. Butkus (Ukmergė)
Įvarčiai: 27 min. E. Utyra, 65 min. L. Miščiukas – iš 11 m.b. („Lietava“); 52 min. M. Zlatkus, 90 min. A. Samuščenko (FBK „Kaunas“)

Startinė FBK „Kaunas“ sudėtis: N. Bjelan, V.Antonovas, T.Čeliauskas, D.Laugalys, A. Lipnevičius, K.Gedgaudas, J.Sevilla Sevilla, Gato, T. Rakauskas, M.Zlatkus, P.Sirotavičius.  Po keitimo antrajame kėlinyje pasirodė: G. Vilimavičius, S. Savukynas, Š. Bičiušas, A. Petraška, P. Giedraitis, K. Shirzad, L. Turauskas, A. Samuščenko, E. Petkevičius.