Kas arčiausiai medalių?!

Artėja paskutinis LFF Pirmos lygos turas, po kurio paaiškės galutinė visų komandų rikiuotė, o taip pat pirmenybių prizininkai. Įtempta kova dėl medalių jau kelis metus tampa Pirmos lygos skiriamuoju bruožu. Ne išimtis ir šis sezonas. Nors laimėtojai paaiškėjo jau anksčiau, dėl kitų spalvų apdovanojimų verda tikri mūšiai. Priešpaskutiniame ture buvo priversti nuleistomis galvomis palikti aikštę „Nevėžio“ futbolininkai – pralaimėjimas „Dainavai“ reiškė, kad iš medalių dalybų kėdainiškiai pasitraukė. Tačiau liko dar trys pretendentai į sidabrą bei bronzą. Du iš jų  - Gargždų „Banga“ ir Alytaus „Dainava“ susitiks paskutiniame ture tarpusavio dvikovoje, kuri jau pakrikštyta kaip „gyvybės ir mirties“.

Na , o mes, belaukdami sekmadienio dvikovų, pamodeliuosime galimus rungtynių baigčių variantus ir komandų išsidėstymą.

Dabartinė turnyrinė situacija lentelėje yra tokia:   

http://pirmalyga.lt/turnyrine-lentele/1

 Taigi, esminės rungtynės, kurios lems medalių dalybas, bus dvejos : „Dainava” – „Banga” bei „Vilniaus Vytis” – „Šiauliai”. Pralaimėjus „Dainavai” ir „Vilniaus Vyčiui”, šias komandas dar gali pavyti „Nevėžis”, bet papildomi rodikliai – ne Kėdainių komandos naudai.

Taigi, pagrindiniai konkurentai į medalius ir jų galimybės ,esant vienai ar kitai rungtynių baigčiai.

Gargždų „Banga” – situacija ganėtinai paprasta:  lygiosios ar pergalė  rungtynėse prieš „Dainavą” garantuoja sidabrą.

Pralaimėjimo atveju reiktų jau laukti pagalbos iš „Šiaulių” – jei šiauliečiai sužaistų bent lygiosiomis Vilniuje, „Bangai” tektų bronza. Laimėjus „Vilniaus Vyčiui” , trys komandos („Dainava”, „Vilniaus Vytis”ir „Banga”) surinktų po lygiai taškų, o pirmasis papildomas rodiklis tokiu atveju pagal varžybų nuostatus- tarpusavio rungtynių rezultatai tarp šių trijų komandų. Čia geriausiai situacija būtų „Dainavai” (9 taškai), po to sektų „Vilniaus Vytis”  (6 taškai) ir „Banga” (3 taškai).

Alytaus „Dainava“ – pergalė prieš gargždiškius garantuotų sidabro medalius, kitais atvejais – didelė tikimybė likti be apdovanojimų. Surinkus po lygiai taškų su vilniečiais  (jei konkuruoja tik 2 komandos), tarpusavio rungtynių rezultatai  - lygūs, o kitas rodiklis , įmuštų – praleistų įvarčių santykis ženkliai geresnis pas vilniečius.

„Vilniaus Vytis“ – pergalė prieš „Šiaulius“ garantuoja bronzą, kitais atvejais reikia, kad neaplenktų „Dainava“.

Taigi, laukiame, prognozuojame, o komandos aikštėse sekmadienį tas mūsų prielaidas patvirtins arba paneigs. Abejonių nekelia vienas dalykas – kova vyks iš paskutinių jėgų ir iki paskutinių minučių!

Tiems kas nori savarankiškai „panardyti“ varžybų nuostatų labirintuose – nuoroda:

https://lff.lt/prieziura/varzybu-nuostatai/?fbclid=IwAR1j5fqlU5S9IucMIhgXfm2ML21J2jU0SGUCruNDJ6YWWdDNzc_O2owvUrY