Kretinga turi kuo didžiuotis: dvi svajonių rinktinės

Atėjo laikas pasididžiuoti savais auklėtiniais ir Kretingos futbolui. Giliomis tradicijomis pasižymintys kretingiškiai į mūsų pasiūlymą pažiūrėjo itin atsakingai ir „subūrė" ne tik dvi rinktines (sąlyginai pavadintas „Legendų" ir „Svajonių"), bet ir sukomplektavo komandas pilnai - su atsarginiais žaidėjais, kurie galėtų bet kuriuo momentu pakeisti savo komandos draugus.


Kretingos „Legendų rinktinė“ (šios komandos pagrindą sudaro žaidėjai, kurie 1964 m. iškovojo Lietuvos taurę ir užėmė 3 vietą šalies lygoje, taip pat 1970 m. žaidė taurės finale)

Bronius Vasiliauskas. Vartininkas, kuris pažymėjo puikiais duomenimis, buvo ramus ir patikimas. Be galo darbštus, labai daug treniruodavosi individualiai.   

Virginijus Butkevičius. Labai universalus žaidėjas. Neretai esant nepalankiam rezultatui pradėdavo žaisti net puolime, kur mušdavo nemažai įvarčių.         

Petras Augutis. Gynėjas, tikras komandos lyderis, ne tik aikštėje, bet ir rūbinėje. Buvo didžiulis autoritetas ir pavyzdys visiems. Kietas, tvirtas ir nepraeinamas komandos Kapitonas iš didžiosios raidės. Visą gyvenimą gyveno sporto ritmu.         

Vytautas Beržanskas. Tikras gynėjas, nedidukas, greitas ir labai tvirtas dvikovose. Mėgo kietą, kontaktinį futbolą. 
  
Kazimieras Mačiulskis. Klasikinis gynėjas kuris labai gerai suprato žaidimą. Puikiai atlikdavo savo gynybines funkcijas.
   
Kazimieras Aleksejevas. Labai techniškas krašto saugas, pasižymėdavęs klastingais tolimais smūgiais.

Stasys Bajelis. Krašto saugas, atlikdavęs labai daug „nematomo“, bet komandai labai reikalingo darbo. Savo fizinėmis galimybėmis turbūt stipriausias žaidėjas šioje rinktinėje.    

Stasys Brazauskas. Tikras  atakų „maestro". Ne veltui buvo įvertintas sporto meistro titulu. Buvo laikai, kai kone visi Kretingos vaikai užaugę norėjo būti  tokiais, kaip jis.   

Algirdas Andriuškevičius. Futbolininkas, pasižymėjęs didžiuliu greičiu ir nuostabiu atakų užbaigimu. Žmogus, be kurio buvo neįsivaizduojama "Minija". Labai daug prisidėjo prie Kretingos futbolo istorijos, išugdė ne vieną garsų futbolininką.  

Romualdas Trumpenskas. Puolėjas, pasižymėdavęs nestandartiniais sprendimais ir turėjęs labai „smagią“ kairę koją. 

Eduardas Milius. „Taraninio“ tipo puolėjas, stiprus fiziškai, tačiau kartu ir puikiai matydavo aikštę ir įvertindavo situacijas.

„Legendų rinktinės" atsarginiai žaidėjai:
Pranas Žiubrys. Labai šoklus vartininkas, ramus ir šaltakraujiškas.

Juozas Puotkalis. Gynėjas, kuris nemažą karjeros dalį žaidė Vilniaus „Žalgirio" meistrų komandoje. Universalus, galėjo žaisti praktiškai visose pozicijose.

Viktoras Butkevičius. Virginijaus brolis dvynys. Abu broliai buvo vidurio gynėjai. Viktoras išsiskyrė tuo, kad kamuolį valdė lygiai gerai abiem kojomis.

Rimantas Aleksandravičius. Krašto saugas. Savo geriausiais laikais buvo rinktinės kandidatas, staigus ir greitas.

Viktoras Kaunas. Gudrus puolėjas, kuris turėjo puikią įvarčio uoslę.

Virmantas Butrimas. Labai darbštus krašto saugas, kovingas ir techniškas.

Algis Barasa. Nedidukas, tačiau labai kovingas ir puikiai galva žaidęs vidurio gynėjas.

Susipažinus su legendomis, ateina laikas ir jaunesnėms kartoms - tad jūsų teismui pristatoma Kretingos „Svajonių rinktinė“. Šioje komandoje - šių laikų žaidėjai, daugelis iš jų - Lietuvos rinktinių kandidatai. 

Marius Rapalis (1983 m. gim.) Vartininkas, nuolat patekdavęs į savo amžiaus jaunimo rinktines, didžiają karjeros dalį praleido Vilniaus "Žalgiryje". Laimėjimai: 2012 m. LFF taurės laimėtojas, 2015 m. A lygos vicečempionas, 2017 m. Latvijos čempionas.

Marius Šoblinskas (1987 m. gim. ) Krašto gynėjas, saugas. Universalus žaidėjas, jaunimo rinktinėse rungtyniaudavęs gynėjo pozicijoje, o perėjęs į vyrų futbolą dažniausiai rungtyniaudavo vidurio saugo pozicijoje. Geriausius karjeros metus praleido Marijampolės "Sūduvoje".

Kazimieras Gnedojus (1986 m. gim.) Vidurio gynėjas. Atstovavo visoms savo amžiaus jaunimo rinktinėms. Per futbolininko karjerą rungtyniavo ne vienoje A lygos komandoje. 2009 m. iškovojo LFF taurę gindamas Marijampolės „Sūduvos" spalvas.

Ramūnas Meilė (1966 m. gim.) Vidurio gynėjas. Pasižymėjo itin galingu tolimu smūgiu. Kaip šios pozicijos žaidėjas buvo labai techniškas ir pasižymėjo puikiu perdavimu. Didžiąją karjeros dalį praleido „Minijoje“.

Arvydas Balsevičius (1967 m. gim.) Labai universalus ir techniškas žaidėjas, kuris galėjo žaisti ir saugo pozicijoje. Didžiają karjeros dalį praleido "Minijos" komandoje. Baigęs karjerą toliau dirba Kretingoje ir yra išugdęs ne vieną futbolininką.

Gediminas Petrauskas (1958 m. gim.) Pasižymėjo kaip be galo ištvermingas žaidėjas, kuris puikiai matė aikštę. Yra žaidęs įvairiose Lietuvos komandose: Kretingos “Minijoje”, Kauno “Kelininke” bei “Atlete”, Šiaulių “Taure”, Klaipėdos meistrų komandoje „Atlante". Ilgus metus treniravo „Miniją" ir yra išugdęs ne vieną šios „svajonių rinktinės" futbolininką.

Donatas Kazlauskas (1994 m. gim.) Krašto saugas. Atstovavo visoms savo amžiaus jaunimo rinktinėms. Geriausius karjeros sezonus kol kas turėjo Klaipėdos "Atlante". Yra kviečiamas į Lietuvos nacionalinę futbolo rinktinę, kurioje yra sužaidęs 12 rungtynių ir įmušęs 1 įvartį. Šiuo metu rungtyniauja Vilniaus "Riteriuose".

Simonas Paulius (1991 m. gim.) Vidurio saugas. Labai kovingas, „žematiškai kietu" charakteriu aikštėje pasižymintis antraminis vidurio saugas. Buvo nuolatinis jaunimo rinktinių narys. Nemažą karjeros dalį rungtyniavo kaimyninės Latvijos "Ventspils" klube. Nacionalinėje vyrų komandoje yra sužaidęs 10 rungtynių. Pastaruoju metu rungtyniauja "Kauno Žalgiryje".

Linas Pilibaitis (1985 m. gim.) Vidurio saugas. Universalus futbolininkas, kuris gali rungtyniauti ir atakos smaigalyje. Techniškas ir puikų aikštės matymą turintis žaidėjas per savo ilgą ir vis dar tebesitesiančią karjerą yra 6 kartus tapęs A lygos nugalėtoju ir 7 kartus į viršų kėlęs LFF taurę. Rungtyniaudamas Vengrijoje su "Gyor" komanda 2012/13 m. tapo lygos nugalėtoju. Lietuvos nacionalinėje rinktinėje yra sužaidęs 29 rungtynes. Šiuo metu rungtyniauja "Kauno Žalgiryje" ir yra komandos kapitonas.

Nerijus Valskis (1987 m. gim.) Puolėjas. Greitas ir staigus žaidėjas, sugebantis puikiai realizuoti progas. Tai įrodo 2013 m. sezone pelnyti 27 įvarčiai ir rezultatyviausio A lygos žaidėjo titulas. Lietuvos nacionalinėje rinktinėje yra iki šiol yra sužaidęs 24 rungtynes. Paskutinis karjeros pasiekimas - 2020 m. Indijos lygos „auksinis batelis" ir įmušti 15 įvarčių.

Valdas Trakys (1979 m. gim.) Puolėjas, pasižymėdavęs puikia „uosle įvarčiui" ir sugebėdavęs atsidurti reikiamu momentu tinkamoje vietoje. Tris kartus yra tapęs Lietuvos A lygos nugalėtoju, o 2009 m. buvo išrinktas geriausiu Lietuvoje rungtyniaujančiu futbolinku. Lietuvos nacionalinėje rinktinėje yra sužaidęs 11 rungtynių ir pelnęs 2 įvarčius. Šiuo metu Valdas yra gimtojo miesto Kretingos "Minijos" vyriausias treneris, taip pat treniruoja Lietuvos U-19 jaunimo rinktinę.

Žaidėjai, kurie tikrai pagyvintų žaidimą, pakilę nuo „Svajonių komandos" suoliuko. Atsarginiai:

Virginijus Rubuževičius (1968 m.gim.) Ramiai ir užtikrintai žaidžiantis vartininkas. Didžiają karjeros dalį atstovavo "Minijai".

Vidas Burba (1963 m. gim.) Vidurio gynėjas. Aukštas, tvirtai sudėtas, puikiai „skaitydavo“ žaidimą, turėjo stiprų ir akcentuotą smūgį.

Audrius Tolis (1977 m. gim.) Krašto gynėjas. Patikimas,ramus, turintis puikų perdavimą. Savo karjeros metais atstovavo Vilniaus „Žalgirio", „Sūduvos", „Atlanto" klubams.

Romas Steckis (1972 m. gim.) Vidurio gynėjas. Puikiai sudėtas ir gerai žaidžiantis galva. Labai pavojingas standartinėse situacijose. Žaidė Panevėžio „Ekrano", „Atlanto", „Vėtros" ekipose.

Kęstutis Bričkus (1960 m.gim.) Gynėjas. Nedidelio ūgio, bet labai kibus ir tvirtas futbolininkas. Didžiąją karjeros dalį praleido "Minijos" komandoje.

Jonas Lubinas (1964 m. gim.) Puolėjas. Greitas ir labai gudrus žaidėjas, kuris sugebėdavo pasinaudoti net menkiausiomis gynėjų klaidomis. Didžiąją dalį karjeros praleido "Minijos" komandoje.

Arūnas Macius (1961 m. gim.) Krašto saugas. Techniškas, greitas ir gerai sudėtas. Pasižymėjo puikiais perdavimais iš aikštės kraštų.

Algis Norvilas (1961 m. gim.) Krašto puolėjas. Labai techniškas ir nuostabų aikštės matymą turėjęs žaidėjas. Pasižymėdavo labai plačiu apgaulingų judesių „arsenalu".