"Kruojos" dubleriai žais LFF I lygoje

Pakruojo futbolo gerbėjų šiemet lauks kaip niekada gausus skaičius aukšto lygio rungtynių. „Kruoja" varžysis ne tik Lietuvos futbolo elite A lygoje, bet ir antroje pagal pajėgumą LFF I lygoje. Čia rungtyniaus „Kruojos" rezervas, kuris praėjusiame sezone triumfavo A lygos dublerių pirmenybėse. Jų, kaip žinia, nebelieka. 

 

Lietuvos futbolo federacijos Vykdomojo komiteto posėdyje vasario 11-ąją patvirtinti 2015 metų varžybų nuostatų pakeitimai.

 

Vienas iš esminių pasikeitimų nuostatuose - panaikintos A lygos dublerių pirmenybės. A lygos klubų dublerinės (antrosios) komandos nuo šiol dalyvaus LFF I arba II lygos pirmenybėse.

 

I lygoje dalyvaus po dvi stipriausias A lygos klubų komandas iš praėjusio sezono dublerių pirmenybių - „Trakų" ir „Kruojos" antrosios komandos, o taip pat „Žalgirio" komanda „Žalgirietis", kuri lygoje rungtyniaus jau trečius metus iš eilės. Dublerių ir susijusios komandos neturės teisės patekti į A lygos čempionatą. Kaip susijusi komanda (su „Atlantu") pirmenybėse planuoja dalyvauti „Palangos" ekipa.

 

Iš A, I ar II lygos komandos ne daugiau kaip 3 žaidėjai ir vartininkas (be amžiaus apribojimų) bei neribotas U-21 (iki 21 metų, gimę 1994 m. ir jaunesni) žaidėjų skaičius galės atstovauti dublerinei arba susijusiai komandai. Tiek dublerinėse, tiek A ar I lygos komandose taip pat galės būti neribotas kiekis žaidėjų iš Elitinių U-18 ir/ar U-16 lygų komandų. 

 

Ne daugiau kaip 3 žaidėjai iš dublerinės ar susijusios komandos (be amžiaus apribojimų) bei neribotas U-21 (iki 21 metų, gimę 1994 m. ir jaunesni) žaidėjų skaičius galės rungtyniauti pagrindinėje A, I ar II lygos komandose.

 

Atsižvelgęs į I lygos pirmenybėse dalyvaujančių klubų prašymą, LFF Vykdomasis komitetas nubalsavo dėl legionierių limito pakeitimo - nuo šiol vienu metu aikštėje galės rungtyniauti ne daugiau kaip 3 užsieniečiai.

 

Dar viena naujovė įvesta ir dėl kitų metų LFF Supertaurės rungtynių - jei šalies čempionas ir taurės laimėtojas bus tas pats, dėl Supertaurės 2016 metais kovos čempionas bei lygos antrosios vietos laimėtojas.

 

Taip pat, pagal UEFA varžybų nuostatų pakeitimą, kelialapį į UEFA Europos lygą galės iškovoti tik LFF taurės laimėtojas. Taurės finalininkas tokios teisės negautų - ji atiteks ketvirtą vietą A lygoje užėmusiai komandai.