Penktose kontrolinėse rungtynėse - pirmoji „Hegelmann Litauen" nesėkmė

Kauno „Hegelmann Litauen“ klubo sėkmingų kontrolinių rungtynių seriją nutraukė A lygos dalyvė FK „Panevėžio“ ekipa. Atkaklioje dvikovoje kauniečiai turėjo pripažinti varžovų pranašumą po dvikovos pradžioje praleisto įvarčio.

Susitikimą „Hegelmann Litauen“ pradėjo tokia startine sudėtimi: N. Bjelan, I.Dedura, M. Fridrikas, G. Zagurskas, R. Rasimavičius, V. Armanavičius, žaidėjas peržiūroje, A. Raginis, R. Lipnevičius J. Supronas, M. Rusys.

Rungtynes aktyviau pradėjo aikštės šeimininkai, kurie netruko pasižymėti. 17-ąją mačo minutę „Panevėžio“ futbolininkai surengė ataką, kurios metu Hugo Figueiredo atliko tikslų perdavimą iš aikštės krašto ir Rafaelis Floro iš arti nuginklavo kauniečių vartininką.

Po pertraukos komandų treneriai atliko nemažai keitimų. „Hegelmann Litauen“ gretose po keitimo pasirodė: J. Česnavičius, M. Daškus, D. Liaudanskis, B. Olencevičius, R. Mačežinskas, L. Pangonis

Pavojingiausia proga „Hegelmann Litauen“ turėjo 78-ąją mačo minutę, kuomet puikų perdavimą iš Justo Česnavičiaus gavęs Ramūnas Mačežinskas išbėgo vienas prieš „Panevėžio“ vartininką Šarūną Jurevičių, bet perkeldamas kamuolį per jį nepataikė į varžovų vartus.

Dvikova baigėsi minimalia „Panevėžio“ klubo pergale, kuria jie baigė pasiruošimo naujajam A lygos sezonui etapą. Per jį panevėžiečiai sužaidė septynis susitikimus ir nepralaimėjo nė sykio. Tuo tarpu Artūro Ramoškos auklėtiniai patyrė pirmą nesėkmę po keturių iš eilės laimėtų dvikovų.

 „Iš kiekvienų rungtynių galima kažką pasimti. Matėm mūsų komandos žaidimą aukščiausios lygos klubo fone. Negaliu sakyti, jog buvo blogai, aišku pralaimėjome rungtynes, bet turėjome ir savo progų prie varžovų vartų, galėjome išlyginti rezultatą.

Prieš rungtynes tikrai nesitikėjau, jog mes turėsime iniciatyvą, vis dėlto žaidėme A lygos komandos aikštėje ir reikėjo daugiau dėmesio skirti gynybai. Aišku, išvydome, jog mūsų jaunimas dar turi tobulėti, ypač tokiose situacijose, kuriose reikia sužaisti iki pat pabaigos ir nesustoti. Tokios vaikiškos klaidos ir lėmė praleistą įvartį.

Jaunimas noro turi, jiems reikia tobulėti treniruočių metu ir gauti tokių kaip šiandien rungtynių patirties. Šios dienos susitikime ir greičiai buvo kitokie, nei iki tol žaistose kontrolinėse dvikovose. Mūsų jaunimui reikia išmokti ir greitesnio mastymo bei sprendimų priėmimo. Manau, jog mums tikrai yra kur tobulėti, ypač jaunai žaidėjų grupei. Visgi negalėčiau teigti, jog labai nusivyliau jų žaidimu kaip ir ekipos vyresniųjų žaidėjų.

Rungtynės tikrai davė daug, tiek žaidybine prasme, tiek psichologine. Jaunimas turi būti labiau psichologiškai pasiruošęs ir aišku subręsti taktiškai“, – dvikovą apibendrino vyriausias treneris Artūras Ramoška.

Kontrolinių rungtynių dėl gautos traumos nebaigė Vilius Armanavičius, o dvikovos pabaigoje skausmus pajuto ir Justas Česnavičius.

„Didesnio intensyvumo rungtynės visuomet reikalauja aukų ir pasitaiko tokių momentų kaip susidūrimai, sumušimai ir traumos. Tai futbole yra neišvengiama, tačiau gaila kai prarandi žaidėjus. Šiandien turėjome problemų su kai kuriomis pozicijomis, bet užpildėme jas kitais žaidėjais“, – savo mintimis dalijosi A. Ramoška.

Kitą savaitę „Hegelmann Litauen“ pratęs pasiruošimą I lygos pirmenybėms ir namuose priims svečius iš Latvijos Daugpilio BFC Daugavpils klubą.