Pirmoji „Dainavos" pergalė kontrolinėse rungtynėse

Alytaus DFK „Dainava“ iškovojo pirmąją pergalę pasirengimo Pirmos lygos pirmenybėms etape. Šeštadienį, kovo 7 dieną, Šiaulių dirbtinės dangos aikštėje „Dainava“ net 5:1 pranoko futbolo akademiją „Šiauliai“.

Alytiškiai rungtynes pradėjo šios startinės sudėties: Donatas Matijoška, Nedas Labukas, Domas Ivanauskas, Lukas Genevičius, Vakaris Kalėda, Matas Radžiukynas, Gustas Zabita, Titas Vitukynas, Martynas Vasiliauskas, peržiūroje dalyvaujantis ukrainietis ir Lukas Kochanauskas.

Po pertraukos aikštėje pasirodė: Arijus Bražinskas, Alanas Marčiukaitis, peržiūroje dalyvaujantis japonas, Orestas Vyšniauskas, Ignas Baranauskas, Rytis Dusevičius.

Šiuo metu traumas gydosi komandos kapitonas Linas Savastas bei gynėjas Oskaras Lukošiūnas.

Mačą aktyviau pradėjo Alytaus „Dainavos“ futbolininkai. Jau 13-ąją rungtynių minutę dainaviečių pavojingos atakos metu buvo prasižengta baudos aikštelėje ir uždirbtas 11 metrų baudinys į FA „Šiaulių“ vartus. Jį sėkmingai realizavo DFK „Dainavos“ peržiūroje dalyvaujantis Matas Radžiukynas, praėjusį sezoną vilkėjęs „Trakų B“ marškinėlius.

Vos po dešimties minučių už žaidimą ranką baudos aikštelėje šeimininkai buvo dar kartą nubausti 11 metrų baudiniu. Šįkart šiauliečių vartininką taikliai nuginklavo ir rezultatą padvigubino alytiškis Martynas Vasiliauskas.

Vėliau įvykiai aikštėje kiek aprimo ir „Šiaulių“ futbolininkams po dainaviečių klaidos gynyboje pavyko sušvelninti rezultatą – 1:2.

Antrajame kėlinyje savo svarbų indėlį į pergalę pridėjo ir iš Klaipėdos „Atlanto“ į „Dainavą“ sugrįžęs alytiškis Titas Vitukynas, pasižymėjęs įvarčiais 65 ir 69 minutėmis.

Likusį rungtynių laiką dainaviečiai kontroliavo rungtynių eigą, o paskutiniu akordu sugriežė Martynas Vasiliauskas, taikliu smūgiu iš baudos aikštelės sušaudęs šiauliečių vartus. Finalinis teisėjo švilpukas užfiksavo įtikinamą Alytaus DFK „Dainavos“ pergalę rezultatu 5:1.

Primename, jog iki šios pergalės Alytaus ekipa buvo sužaidusi dvi kontrolines rungtynes prieš Kauno „Hegelmann Litaeun“ bei Kėdainių „Nevėžio“ vienuolikes. Abejos pralaimėtos analogišku rezultatu – 0:2.

Paskutines kontrolines rungtynes dainaviečiai žais artėjantį savaitgalį, o varžovas paaiškės artimiausiu metu. Pirmos lygos pirmenybių startas numatytas kovo 21 dieną.