Pirmos lygos 13-ame ture – lyderių permaina ir žaidėjo pentatrikas

LFF Pirma lyga šį savaitgalį sirgalius nudžiugino itin rezultatyviu 13-tu turu. Kėdainių „Nevėžis“ (30 taškų) pasinaudojo savo varžovų „Lietavos“ (28 tašk.) ir „Palangos“ (25 tašk.) lygiosiomis ir užėmė pirmą vietą. Į lyderių trejetą prasibrovė ir Kazlų Rūdos „Šilas“ (27 tašk.)

Turo žvaigžde tapo „Šilutės“ snaiperis Maksimas Lukaševičius, birželio 13-ąją atlikęs vadinamąjį pentatriką – įmušęs 5 įvarčius į autsaiderių „Tauro“ vartus.

Žalgiriečiai vartus išsaugojo „sausus“. Praėjusiame ture paskutinę akimirką suklupę ir atidavę laimėjimą šilutiškiams, šįkart žalgiriečiai užtikrintai įsirašė pergalę 3:0 prieš „Džiugo“ vienuolikę. Telšiškiams tai jau ketvirtasis pralaimėjimas iš eilės – per keturias rungtynes praleidę net 11 įvarčių, patys žemaičiai nepelnė nei vieno. Ateinančiame ture „Džiugas“ namų aikštelėje jėgas surems su  „Kruojos–2“ futbolininkais, kurie jau kuris laikas taip pat neatranda kelio į pergales.

Pirmajame kėlinyje įvarčio laukti ilgai nereikėjo. Sužaidus vos 5 minutes namuose žaidžiantys „Trakai-2“ nutraukė panevėžiečių 4 pergalių seriją. Panevėžio futbolininkai jau pirmajame kėlinyje suprato, jog varžovas nusiteikęs karingai – įpusėjus rungtynėms rezultatą išlygino Ronaldas Solominas, o antrajame kėlinyje kamuolio kontrolę perėmę trakiškiai neužtruko rezultato persverti sau naudinga linkme. Ekipos demonstravo atkaklią kovą ir antrajame kėlinyje rezultatas dar kartą buvo išlygintas – 2:2. Vis tik toks rezultatas ekipų netenkino – 66-ąją minutę lemtingą tašką rungtynėse padėjo Ernestas Mininas persvarą sugrąžinęs „Trakams–2“.

Paskutinę akimirką išplėštos MRU lygiosios. Vilniaus MRU ir Kretingos „Minija“ tryliktajame ture išsiskyrė taikiai. Nepaisant to, jog antrajame kėlinyje aikštelėje dominavo MRU futbolininkai – pirmasis Liutauro Rimkaus taiklus smūgis krito į vilniečių vartus. Antrajame kėlinyje pirmavusiems ir beveik patikėjusiems savo pergale kretingiškiams, per pridėtą rungtynių laiką, teko gerokai nusivilti – 92–ąją minutę kampinio metu  Tadas Švaikevičius  kamuolį tiksliai pasiuntė į „Minijos“ vartus – 1:1. Tai jau 4 kretingiškių lygiosios paeiliui.

„Šilas“ šoktelėjo į lyderių trejetą. Pirmajame kėlinyje FBK „Kauno“ ir „Šilo“ vyrams įsivažiuoti sekėsi sunkiai, bet Evaldas Grigaitis pirmasis pralaužė ledus ir svečius išvedė į priekį. Antrajame kėlinyje karingai nusiteikę kauniečiai neilgai trukus rezultatą išlygino, tiesa, neilgam. Į Luko Turausko įvartį buvo atsakyta net trimis „Šilo“ taikliais smūgiais, kurie be pasigailėjimo vienas po kito skrodė kauniečių vartus.

6 įvarčiai ir „Nevėžio“ 6-ta pergalė iš eilės. Kėdainių „Nevėžio“ klubas ir toliau LFF I lygoje išlieka nesustabdomas. Kėdainiškiai svečiuose net 6:1 sutriuškino Radviliškio „Lokomotyvą“ ir pasiekė savo rezultatyvumo rekordą. Tadas Markevičius išsiskyrė dubliu bei padejo savo klubui aplenkti buvusius pirmenybių lyderius iš Jonavos.

„Kražantė“ nepraleido progos „patampyti nervus“. 12-ame ture istorinę pergalę iškovojusi Kelmės „Kražantės“ nesustabdė taškų kolekcionavimo. Namuose žaidę kelmiškiai įtikinamai saugojo savo vartus ir neleido pasižymėti šeštą vietą užimantiems gargždiškiams.

Lyderių mūšyje – lygiosios ir „sausi“ vartai. Centrinė 13-ojo turo kova vyko šeštadienį Jonavos miesto stadione, kur vietos „Lietava“ priėmė svečius iš tolimosios Palangos. Abi komandos pademonstravo kibią gynybą ir tenkinosi lygiosiomis 0:0. Šios lygiosios „Lietavai“ buvo antrosios iš eilės, tad teko užleisti pirmą vietą. „Palangai“ lygiosios taip pat nepadėjo pakilti aukščiau – septynios pergalės ir ketvirtoji vieta turnyrinėje lentelėje.

Maksimas Lukaševičius davė penkis. „Šilutės“ lyderis Maksimas Lukaševičius mače su Tauragės „Tauru“ buvo tiesiog nesustabdomas. 5 įvarčius į varžovų vartus įmušęs puolėjas savo komandai tauragiškius leido sutriuškinti net 6:1.

Pirmos lygos įvarčių rekordą vieneriose rungtynėse pasiekęs baltarusis snaiperių įskaitoje dalinasi sostu su „Panevėžio“ futbolininku Povilu Lukšiu. „Taurui“ tai buvo penktoji nesėkmė iš eilės, kuri tauragiškiams ir toliau neleidžia pakilti iš turnyrinės lentelės dugno.

Nesėkmingai besitęsianti „Kruojos-2“ serija. Tris turus be pergalių žengianti Pakruojo „Kruoja-2“ ir tryliktajame ture pergale nepasižymėjo. Alytaus „Auska“ po patirto triuškinančio pralaimėjimo, šį kartą mače su „Kruoja-2“ sugebėjo reabilituotis. Antrajame kėlinyje smogiamąją artileriją paleidusi „Auska“ 3:0 įveikę Pakruojo vienuolikę ir bent kiek pasigerino padėtį turnyrinėje lentelėje. Alytiškiai kamuoliu dalijosi draugiškai ir įvarčiais leido pasižymėti net trims komandos draugams: Arnui Valvoniui, Deividui Kumetai ir Pauliui Golubickui.

Rezultatyviausi žaidėjai

1-2.  Maksim Lukaševič  („Šilutė“) / Povilas Lukšys („Panevėžys“) – po 12 įvarčių

3. Evaldas Grigaitis („Šilas“) – 11 įv.

4. Mantas Savėnas („Panevėžys“) – 10 įv.

5-7. Andrius Urbšys („Šilas“), Laurynas Stonkus („Lietava“), Povilas Malinauskas („Trakai-2“) – 9 įv.