Rekordai, kurie nedžiugina…

Trečiadienį buvo sužaistos kelios atidėtos LFF Pirmos lygos rungtynės. Kaip ir prognozuota, daugiausiai įvarčių pamatė LFF stadione dvejas rungtynes stebėję žiūrovai. Tačiau, vargu ar antrų rungtynių („Vilniaus Vytis”- „Pakruojis”) rezultatyvumas džiugino juos. Pasiektas liūdnas Pirmos lygos rekordas, po kurio kyla retorinis klausimas - „kam to reikia”…

Trečiadienis, 10.16, 15:00, Vilnius, LFF stadionas, 70 žiūrovų.

Vilniaus „Žalgiris B” - „Vilnius” 1:1 (0:0).

Teisėjai: D.Šimėnas (Vilnius), K.Duchnovič (Vilnius), B.Kikutis (Vilnius).

Įvarčiai: G.Jarusevičius 80‘ – R.Rusecki 55‘.

Kaip ir tikėtasi, žiūrovams šios rungtynėms turėjo patikti. Tiesa, dėl ne itin patogaus laiko jų nebuvo daug, bet tie, kam pavyko atvykti į LFF stadioną, galėjo matyti įdomias, pakankamai aštrias rungtynes, kuriose svarstyklės galėjo pakrypti bet kurios ekipos naudai. Aktyviai pradėjęs rungtynes „Vilnius“ jau nuo pirmų minučių vertė darbuotis šeimininkų vartininką ir gynėjus.Tiesa, netrukus ir žalgiriečiai pradėjo rengti savus aštrius išpuolius. Visgi, nė vienai komandai iki pertraukos pasižymėti nepavyko. Rezultatyvių smūgių sąskaita buvo atidaryta antro kėlinio pradžioje, kai „Vilnių“ priekin išvedė Radoslavas Ruseckis. Po praleisto įvarčio jaunieji žalgiriečiai dar aktyviau ieškojo kelių prie varžovų vartų, nors savo galimybių neišnaudojo ir svečiai. O išlyginamąjį įvartį Gustas Jarusevičius pelnė labai gražiu „pjautu“ smūgiu į tolimą vartų kampą. Rungtynių pabaigoje arčiau pergalės buvo aikštės šeimininkai, tuo tarpu „Vilniaus“ situaciją dar labiau apsunkino raudona kortelės, parodyta Artūrui Dolžnikovui už „įžeidžiamus, necenzūrinius žodžius ar gestus“ (cituojame rungtynių protokolą). Apmaudu skaityti tokias eilutes rungtynių protokole apie  įdomų, turintį potencialo tobulėti ir augti jaunuolį. Tikimės, ateityje šią pavardę minėti tik iš teigiamos pusės. To jam ir linkime.  

Trečiadienis, 10.16, 18:00, Šiaulių miesto stadionas, 200 žiūrovų.

 FA „Šiauliai” – Vilniaus „Riteriai B“ 2:2 (0:0).

Teisėjai: L.Jonušis (Klaipėda), T.Domarkas (Klaipėda), O.Pliuškys (Klaipėdos r.).

Įvarčiai: D.Jankauskas 74‘, Kar. Mantinis 90‘ + 3‘ – J.Lubas 54‘, E.Baniulis 66‘.

Rungtynės Šiauliuose kažkuo priminė prieš tai aprašytą susitikimą Vilniuje. Spręskite patys- rungtynės baigėsi lygiosiomis, visi įvarčiai buvo įmušti po pertraukos, pirmieji pasižymėjo svečiai (tiesa, jie buvo išsiveržę priekin net dviejų įvarčių skirtumu), šeimininkai rezultatą išlygino rungtynių pabaigoje. Net raudona kortelė rungtynių eigoje irgi buvo parodyta svečių žaidėjui, atstovavusiam Lietuvos jaunimo rinktinei ir, ko gero, panašiomis aplinkybėmis (formuluotė „nesportinis elgesys“).  

„Riteriai B“ vėl privertė gerokai paplušėti aukščiau turnyrinėje lentelėje esančius varžovus, kurie nuo pralaimėjimo „pabėgo“ jau per teisėjo pridėtą laiką (įvartis – Karolio Mantinio sąskaitoje). Už parodytą valią šiauliečius galima pagirti, kita vertus šios lygiosios reiškia, kad „Šiauliai“ iš pretendentų į medalius tarpo iškrito. Tiesa, jų paskutinio sezono susitikimo baigtis tose lenktynėse gali turėti svarbią reikšmę.

Trečiadienis, 10.16, 19:00, Gargždų miesto stadionas, 200 žiūrovų.

Gargždų „Banga“ – Mažeikių „Atmosfera” 4:0 (3:0).

Teisėjai: O.Abramavičius (Klaipėda), A.Dievinas (Kretinga), E.Rudavičius (Klaipėda).

Įvarčiai: D.Zubauskas 3‘ ir 43‘(11m), K.Urbaitis 35‘, J.Bičkus 74‘.

Ne itin sėkmingai pastaruoju metu žaidusi Gargždų „Banga“ daugiau klupinėti jau neturi teisės. Tarsi tai suprasdami, šeimininkai nuo pirmųjų minučių apgulė svečių vartus. Efektas pasijuto labai greitai – jau trečią minutę Darius Zubauskas po tikslios kombinacijos siunčia kamuolį į svečių vartų tinklą. „Banga“ nenusiramino, ir iki pertraukos dar du kartus privertė kaistis skaičius stadiono švieslentėje.

„Atmosfera“ nesubyrėjo, kovojo, kiek leido jėgos, tačiau šiuo metu gargždiškiai – objektyviai stipresnė ekipa.

Po pertraukos žiūrovai išvydo tik vieną įvartį  - pasižymėjo Jonas Bičkus, nors progų buvo ir daugiau. Bene realiausia –  antras 11 m baudinys į „Atmosferos“ vartus, atremtas mažeikiškių vartininko Arnoldo Kaupio.

Pasiekta pergalė leidžia Gargždų sirgaliams kiek ramiau žiūrėti į turnyrinę lentelę, bet labai daug kas priklausys nuo artimiausio turo rezultatų. „Banga“ savo aikštėje priims „Kupiškį“, o vieni iš konkurentų – „Nevėžis“ ir „Dainava“ žais tarpusavyje...

Trečiadienis, 10.16, 19:30, Vilnius, LFF stadionas, 30 žiūrovų.

„Vilniaus Vytis” - „Pakruojis” 15:1 (6:0).

Teisėjai: Š.Tamulynas (Kaunas), I.Pozdejeva (Vilnius), I. Kaprašovas (Vilnius).

Įvarčiai: C.Tchayi Tchamba 7‘, 26‘, 45‘, 67‘ ir 85‘, A.Kyeremeh 11‘ ir 71‘, G.Paulauskas 38‘, O.Kvernadzė 43‘, A.Borodinas 47‘ ir 54‘, M.Makutunovičius 61‘, 64‘ ir 89‘, A. Aldonis 74‘ – A. Fedorov 81‘.

Prieš rungtynes Algimantas Liubinskas turbūt juokaudamas minėjo, kad norėtų, jog bent kiekvienam žaidėjui tektų po įmuštą įvartį, o po jų paaiškėjo, kad ne tiek jau daug trūko, kad po įvartį būtų įmušta ir kiekvieno šį susitikimą stebėjusio žiūrovo garbei. Po šio vakaro „Vilniaus Vytis“ tapo rezultatyviausia ir geriausią įvarčių santykį turinčia komanda, o „Pakruojui" liko dar du pasirodymai – susitikimai su „Džiugu“ ir „Vilniumi“. „Kančių keliai“ Lietuvos futbole tęsiasi...