Sporto profesionalams leista treniruotis grupėmis

Futbolo klubai turės galimybę atnaujinti treniruočių procesą grupėmis.

Nuo balandžio 27 d. leista treniruotis atviruose sporto aikštynuose, jei 1 sportininkui tenka 10 kvadratinių metrų ir tarp sportininkų ar jų 2 asmenų grupių išlaikomas ne mažesnis negu 10 metrų atstumas.

Nuo balandžio 30 d. sporto profesionalams šie ploto ir atstumo ribojimai netaikomi, jie gali treniruotis ir didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis. Lietuvos Sveikatos apsaugos ministerijos sprendimu tarp aukšto meistriškumo sportininkų įtraukti ir besirengiantys nacionalinių rinktinių ar kitų komandinių sporto šakų turnyrams (lygoms).

Tuo metu, kai nesportuoja, sportininkai turi dėvėti veido kaukes ar apsauginius skydelius. Rekomenduojama naudotis asmenine įranga ir sporto priemonėmis. Pasinaudojus įranga, ją būtina dezinfekuoti.

Treneriai, medicinos darbuotojai, kitas personalas turi laikytis 2 metrų atstumo vienas nuo kito. Jie taip pat privalo dėvėti apsaugines veido kaukes, respiratorius ar skydelius.

Rerekomenduojama atvykti į darbą tiems darbuotojams, kurie yra 60 metų ir vyresni. Pašaliniai asmenys į sportavimo vietą nebus įleidžiami.

Sportininkams ir personalo darbuotojams, vos tik atvykus į treniruočių vietą būtina pamatuoti temperatūrą.

Prie sportavimo vietos turi būti dezinfekavimo priemonės, galimybė nusiplauti rankas, pateikiama higienos informacija apie rankų dezinfekavimą, čiaudėjimo etiketą ir kt.