V.Trakys: „Komandos stuburas išliko".

Vis daugiau komandų pradeda ruoštis naujajam Pirmos lygos sezonui. Pernai aštuntą vietą lygoje užėmusi Kretingos „Minija“ taip pat jau ruošiasi naujiems iššūkiams. Pakalbinome ekipos vyriausiąjį trenerį Valdą Trakį.

-Treneri, kada pradėjote ruoštis sezonui, kaip vyksta darbas?

Po pertraukos susirinkome vasario pradžioje. Pirmoji savaitė buvo įvadinė, daugiausiai vyko aerobinis darbas, o nuo šios savaitės jau prasideda darbas aikštėje. Kadangi pas save, Kretingoje, kol kas dar dirbtinės dangos neturime, treniruosimės Klaipėdoje.

Numatyti ir pirmieji kontroliniai susitikimai. Ateinantį sekmadienį (02.16) išmėginsime jėgas su Gargždų „Banga B” ekipa, vėliau planuojamos rungtynės  su Mažeikių „Atmosfera”, „Bangos” pirmąja komanda, galbūt išmėginsime jėgas ir su kaimyninės Latvijos atstovais.

-Galbūt šiek tiek apie naujus veidus, pasikeitimus komandoje?

Komandos komplektacija – nuolatos vykstantis procesas. Galiu pasidžiaugti, kad pas mus lieka svarbūs praeito sezono žaidėjai - tokie kaip Gvidas Juška,  Ainis Vilavičius, neblogai praeitą sezoną užsirekomendavę legionieriai Antonas Solovjovas, Yusufas Traore, prisijungė Neilas Urba. Tad galima sakyti, komandos „stuburas” išliko. Turėsime ir naujų veidų, apie juos gal paskelbsime kiek vėliau, dabar su komanda treniruojasi  nemaža grupė jaunimo – tiek Kretingos, tiek iš Palangos bei Klaipėdos. Manau, kad išnaudosime ir leistiną žaidėjų iš užsienio kvotą, kelių „legionierių” laukiame peržiūrai.

Turime pozicijų, kuriose reiktų pasistiprinti, tam ir skiriame pagrindinį dėmesį.

-Esate ir Lietuvos U-19 rinktinės treneris. Kaip pavyksta suderinti šiuos darbus? Kokius įžvelgtumėte tokios situacijos trūkumus ir privalumus?

Be abejo, užimtumas didesnis, nei būtų darbas vienoje vietoje. Kita vertus, nuolatinė trenerio praktika, dirbant klube, manau, tikrai netrukdo, o padeda darbui rinktinėje.  Galima išbandyti savas idėjas, išmėginti kažkokius naujus pratimus „čia ir vietoje”, nelaukiant, sakykime, rinktinės stovyklos. Aišku, būna situacijų, kai tenka pasirinkti – praeitame sezone teko praleisti kelias „Minijos” rungtynes, bet man atrodo, kad kol kas suderinti šiuos darbus pavyksta. Rinktinė dirbti yra ir garbė, ir gera patirtis, praversianti ateityje. Juo labiau, kad pastaruoju metu pradedama diegti daug naujovių, kurios trenerių darbą turėtų paversti dar įdomesniu bei kokybiškesniu.

-Keliate ir savo asmeninę kvalifikaciją, semiatės žinių?

Taip, šiuo metu lankau UEFA Pro kursus, jau praeita daugiau nei pusė kelio, tad tikiuosi kad po kurio laiko turėsiu rankose ir šią licenciją.

-Šiuo metu vyksta 2019 metų  geriausiųjų Lietuvos futbole rinkimai. Koks jūsų požiūris į pasirinktą rinkimų formatą? Gal reikėtų panašius rinkimus vykdyti ir, sakykime, Pirmoje lygoje ?

Kiekvieni panašūs rinkimai yra gerai - didėja žinomumas, tai skatina futbolo populiarumą. Visgi, manau, kad svaresni turėtų būti futbolo specialistų balsai ir nuomonės. Tai , kad į geriausiųjų trejetuką nepateko vartininkas, išrinktas į simbolinę Europos lygos rinktinę (G.Arlauskis) – švelniai tariant nesusipratimas.

O šiaip, panašių rinkimų praktika užsienyje yra labai paplitusi, įvairiose lygose renkami savaitės, mėnesio , metų geriausieji. Tad tokie rinkimai visai galėtų būti ir Pirmoje lygoje.

-Dėkui ir linkime sėkmės!