Žengiant žingsnį aukštyn

Penktadienį prasideda LFF Pirmos lygos sezonas. Šešiolika ekipų iš įvairių Lietuvos regionų rengiasi startui, atlikinėdamos paskutiniuosius „namų darbus“. Dalyvių sąraše matome ekipas, kurias galėtume  pavadinti lygos „mohikanais“, praleidusiais lygoje ne vieną sezoną.
Tiesa, šiais metais nemažai ir tų, kurie Pirmos lygos kovų skonį pajus pirmą kartą arba po didesnės pertraukos. Daugumos jų pagrindą sudaro jauni žaidėjai, kuriems lyga turėtų būti nebolga vieta tobulėti, semtis patirties ir įsitvirtinti suaugusiųjų futbole. 
Su keliais debiutuojančių ar sugrįžtančių ekipų atstovais pakalbėjome apie pasiruošimą naujajam sezonui.


„Atmosfera” (Mažeikiai)
Apie Mažeikių komandą sutiko pasikalbėti Nerijus Gudaitis, oficialiai einantis „Atmosferos“ sporto direktoriaus pareigas, o tarp mūsų šnekant – žmogus, kurį galima laikyti Mažeikių futbolo simboliu.
„Nelabai lengvas tas sugrįžimas į Pirmąją lygą. Buvo daug darbų, susijusių su licencijavimu ir ne tik, kuriuos reikėjo atlikti. Galų gale viskas išsisprendė teigiamai ir mažeikiškiai po ilgokos pertraukos (miesto komanda paskutinį kartą aukštesnio rango Lietuvos pirmenybėse dalyvavo prieš 7 metus) išvys Pirmos lygos kovas. Kol kas apie aukštus tikslus ar uždavinius ankstoka kalbėti, reikia laiko apsiprasti,„apsiuostyti“. Bet komanda jauna, ambicinga ir kovinga.“

Kalbant apie „Atmosferos“ sudėtį, verta paminėti, kad ji savotiškai unikali – absoliuti dauguma – vietiniai, Mažeikių futbolo auklėtiniai. „Kai pirmą kartą užėjau į komandos rūbinę, negalėjau sulaikyti šypsenos. Visi – puikiai pažįstami mano, trenerių Sauliaus Vertelio, Gintaro Juodeikio, Antano Bulošo auklėtiniai. Komandos žaidimui vadovaus irgi mažeikiškiai: žaidžiantis treneris Evaldas Razulis bei Julius Mockus. Esamae dėkingi savo ištikimiems sirgaliams, norime jų nenuvilti šiame sezone, kartu tikimės ir didelio jų palaikymo bei supratimo. Aišku, norėsime dar didesnio dėmesio ir iš vietinės valdžios pusės, bet manau savąja veikla, o su laiku ir rezultatais, to nusipelnysime. O talentingų vaikinų Mažeikiuose yra. Visada malonu, kai mūsų auklėtinis žengia aukštyn, sudomina kitus klubus. Pavyzdžiui, Benas Anisas šiemet atstovauja A lygos komandai „Kauno Žalgiriui“. Galima pavadinti jį pirmąja, bet tikrai ne paskutine kregžde“ – užbaigė pokalbį Nerijus Gudaitis.

Pirmosios Mažeikių „Atmosfera“ rungtynės vyks pirmadienį, 03.25, 19:00 val. Mažeikiuose šeimininkus egzaminuos dar pernai A lygoje žaidusi, bet stipriai pasikeitusi, „Jonava“.

„Minija”(Kretinga)
Praėjusiai metais II lygos Vakarų zonos nugalėtojų laurus nuskynusi Kretingos „Minija“ sezonui pradėjo ruoštis vadovaujama naujojo vyriausiojo trenerio Valdo Trakio. „Po praeito sezono buvau savotiškoje kryžkelėje, turėjau kelis pasiūlymus, bet pasirinkau gimtąją Kretingą. Susikalbėjome su komandos vadovais, nemažą reikšmę turėjo ir tai, kad pavyko susitarti ir dėl darbo rinktinėje suderinimo (primename, kad Valdas Trakys – naujasis Lietuvos U-19 rinktinės vyr. treneris)".

Kalbėdamas apie pasiruošimą sezonui, treneris pažymėjo ir ankstesnių kolegų įdirbį. „Nebuvo taip, kad ateičiau tuščion vieton. Komanda pernai tapo II lygos nugalėtojais, jaučiasi ir matosi patyrusių specialistų A.Balsevičiaus , Š.Giršovičiaus įdirbis. Ekipos branduolį ir naująjame sezone sudarys pernai metais žaidę futbolininkai. Aišku, bus ir naujų veidų, sudėtyje tikimės turėti 3-4 žaidėjus iš užsienio. Prisijungė ir gabaus jaunimo (Girdenis, Kazbaris). Išliko jau turinčių patirties žaidėjų (Juška, Surblys, Drąsutis, Vilavičius) branduolys, pridėjus „legionierius“ ir jaunimą, turėtųsi gautis visai neblogas vaizdas. Žaidėme nemažai kontrolinių rungtynių, varžovus rinkomės įvairius, dažnai – aukštesnio lygio. Tokiose rungtynėse labai gerai pamatai, ko labiausiai trūksta komandai, ką reikia tobulinti. Be to – tai labai geras metodas patikrinti į peržiūras atvažiuojančius žaidėjus.

Problemų pasiruošimo metu irgi buvo. Viena jų – tai, kad Kretingoje kol kas dar nėra dirbtinės dangos aikštės, tad žaidybinę treniruotę turėdavome vieną kartą per savaitę ir ji vykdavo Klaipėdoje. Bet smagu, kad šiuo klausimu,atrodo, reikalai pajudėjo, tikimės, kad netolimoje ateityje dirbtinės dangos aikštė Kretingoje atsiras. 
Kaip seksis pirmenybėse, pamatysime, bet kad esu ambicingas treneris, ir komanda, tikiu, tokia bus. Norime kopti kuo aukščiau, būti pirmoje turnyrinės lentelės pusėje. Pastaraisiais metais Pirma lyga pasižymi didele konkurencija, kova iki paskutiniojo turo. Tikiuosi, panašiai bus ir šįmet. Norisi gerų rezultatų ir todėl, kad tai pritraukia žiūrovus. Jau pernai, žaidžiant antroje lygoje Kretingoje jų susirinkdavo keli šimtai. Tikimės tą skaičių dar padidinti.“

Kretingiškių pirmojo turo rungtynės yra nukeltos. Komandą pirmą kartą naujajame sezone galėsime pamatyti 03.30 dieną, kai antro turo rungtynėse išvykoje „Minija“ susikaus su „Vilniaus Vyčiu“.

„Hegelmann Litauen” (Kaunas)

Dar viena ekipa, praeitais metais pasidabinusi II lygos nugalėtojų taure bei čempionų medaliais – Kauno „Hegelmann Litauen“. Ne itin sėkmingai startavę pirmenybėse, vėliau kauniečiai įsivažiavo, pademonstravo įspūdingą pergalių seriją ir lemiamose, papildomosiose rungtynėse dėl nugalėtojų titulo įveikė Kazlų Rūdos „Šilą“. Komandos sporto direktorius Dainius Šumauskas tiki, kad ir Pirmojoje lygoje „Hegelmann Litauen“ nebus statistų vaidmenyje. 

„Komandos pagrindas liko tas pats. Pernai metais subūrėme gerą kolektyvą, puikus mikroklimatas ekipos viduje, sistemingas darbas lėmė sėkmingą sezono finišą. Norime žengti toliau, norime, kad komandoje esantys žaidėjai gautų progą pasireikšti ir Pirmoje lygoje. Šiais metais „Hegelmann Litauen“ papildė keli futbolininkai – vartininkas Tadas Simaitis, Ramūnas Macežinskas, Martynas Zaleckis, Lukas Pangonis, turintys patirties žaidžiant aukštesniame lygyje. Neabejoju, kad jie sustiprins komandą, padės nelengvo ir įtempto sezono metu. Visgi, mūsų ekipą vadinčiau labiau jauna, ateities komanda. Jei ne motyvuotas, kupinas energijos jaunimas, įsiliejęs į mūsų gretas pernai , vargu ar būtume tapę II lygos nugalėtojais. Šiemet komandos amžiaus vidurkiui „sentelti“ neleis dar keli perspektyvūs jaunuoliai – Mantas Rusys, Saimonas Roicevičius, Rytas Babickas ir kiti.  Be abejo, daug pagalbos tikimės ir iš prie ekipos senbuvių priskiriamų Beno Olencevičiaus, Donato Stulgos, Manto Sirvydo. Didelis iššūkis, bet taip pat ir naujos galimybės tobulėti  laukia ir gerai praeitais metais užsirekomendavusių Luko Odincovo, Ugniaus Lekečinsko, Justo Česnavičiaus, Arno Levonausko. Žodžiu, nors rūpesčių padaugėjo, bet laukia įdomus sezonas. Norėtume įsitvirtinti lygoje, o papulti į pirmąjį aštuntuką būtų visai neblogas rezultatas.“

Vytauto Masaičio auklėtiniai savąsias kovas lygoje pradės šeštadienį, kovo 23-iąją. Kaune , NFA stadione „Hegelmann Litauen“ išmėgins jėgas su „Vilniaus“ klubu. Rungtynių pradžia – 13 val.